Barcelona remisuje z Valencią

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 22. kolejki La Liga, Barcelona zremisowała 2:2 przed własną publicznością z Valencią.

Pierwsza połowa potoczyła się doskonale dla Valencii. Goście w 25. minucie wyszli na prowadzenie. Ter Stegena w sytuacji sam na sam pokonał Kevin Gameiro, który wykorzystał prostopadłe podanie Rodrigo po jego indywidualnej akcji.

Osiem minut później Valencia prowadziła już 2:0. Do bramki gospodarzy z rzutu karnego trafił Dani Parejo. Jedenastka została podyktowana za faul Sergiego Roberto.

Od tego momentu do pracy zabrali się podopieczni Ernesto Valverde. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy zdobyli kontaktowego gola. Pewnym egzekutorem “jedenastki” był Lionel Messi.

Od początku drugiej połowy Duma Katalonii zepchnęła Valencię do głębokiej defensywy. Goście ograniczali się jedynie do bronienia dostępu do własnej bramki i wyprowadzaniu kontrataków. Po jednej z takich akcji mogli podwyższyć na 3:1, ale po dograniu Czeryszewa tuż nad poprzeczką uderzył Rodrigo.

Odpowiedź Barcelony była jednak zabójcza. W 64. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Messi, który pokonał Neto precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego.

Jak się później okazało, była to ostatnia bramka tego spotkania i pojedynek zakończył się remisem.

FC Barcelona – Valencia CF 2:2 (1:2)

0:1 Gameiro 25′
0:2 Dani Parejo (k.) 33′
1:2 Messi (k.) 40′