Barcelona robi czystkę. Czterech graczy na wylocie

Philippe Coutinho
Philippe Coutinho Pressfocus

Barcelona planuje pozbycie się piłkarzy, którzy nie wnoszą nic do zespołu. Na liście do odejścia w styczniu według Sportu znalazły się cztery nazwiska.

  • Barcelona straciła cierpliwość wobec czterech piłkarzy
  • W najbliższym czasie z Camp Nou pożegnać ma się między innymi Philippe Coutinho
  • Oprócz Brazylijczyka kataloński klub mają opuścić trzech defensywni zawodnicy

Barcelona musi reagować

Gdy Ronald Koeman opuszczał Barcelonę, kibice katalońskiego klubu byli zachwyceni. Holender miał bowiem fatalne wyniki w sezonie 2021/2022. Gdy zatrudniony został Xavi, okazało się, że Hiszpan nie jest cudotwórcą, a kataloński klub musi dokonać rewolucji kadrowej.

Zmiany personalne w drużynie z siedzibą na Camp Nou zostaną przyśpieszone w wyniku tego, co wydarzyło się na stadionie w Monachium. Barcelona przegrała bowiem z Bayernem i na wiosnę zagra tylko w Lidze Europy. To niedopuszczalne dla Blaugrany. Konsekwencje tego może ponieść czterech graczy.

Kataloński Sport informuje, że na liście piłkarzy do odejścia znalazł się Philippe Coutinho. Brazylijczyk został sprowadzony na Camp Nou w 2018 roku za aż 135 milionów euro. Blaugrana ewidentnie zmarnowała te pieniądze, ponieważ 29-latek stale rozczarowuje klub, który dawał mu szansy na odbudowę. Teraz najwyraźniej został definitywnie skreślony.

Pozostała trójka z listy do odejścia to Sergino Dest i Oscar Mingueza. Amerykanin i Hiszpan to młodzi obiecujący dwudziestoparolatkowie, który mają niemały potencjał. Barcelona ma jednak dość błędów tych graczy. Ich łączna wartość według portalu Transfermarkt to 45 milionów euro. Z Camp Nou pożegnać ma się także rezerwowy bramkarz Neto. Kataloński klub prawdopodobnie zamierza zastąpić go zawodnikiem z akademii.

Czytaj także: Barcelona odarta z marzeń. Bayern wypunktował Dumę Katalonii

Komentarze