Barcelona spełniła marzenie Depaya. Nowy napastnik zaprezentowany

Memphis Depay
Memphis Depay PressFocus

Memphis Depay został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako nowy zawodnik FC Barcelony. – Spełnienie marzeń – tak określił swoje przenosiny do Dumy Katalonii reprezentant Holandii.

  • Memphis Depay został w czwartek zaprezentowany przez Barcelonę
  • Holender podpisał z katalońskim klubem umowę do 30 czerwca 2023 roku

Depay oficjalnie zaprezentowany na Camp Nou

27-letni Depay jest jednym z zawodników, który przed nowym sezonem dołączyli do Barcelony na zasadzie wolnego transferu. Było to możliwe, bowiem umowa Holendra z Olympique Lyon wygasła 30 czerwca. Teraz zawodnik związał się z katalońskim klubem kontraktem do czerwca 2023 roku.

– To zaszczyt i spełnienie mojego marzenia z dzieciństwa. W końcu jestem w Barcelonie. Pasja klubu, zarząd, zawodnicy, kibice, miasto… czynią ten klub wielkim. Barca również wywarła na mnie wypły i teraz, w wieku 27 lat, spełniam to marzenie – powiedział Depay podczas oficjalnej prezentacji.

Depay z niecierpliwością czeka na możliwość występów na Camp Nou przy udziale kibiców na trybunach. – Bardzo się cieszę na myśl o grze na stadionie pełnym kibiców Barcy. Drużyna jest przygotowana na rozpoczęcie dobrego sezonu – dodał Holender.

Zawodnik zapewnił również, że podpisałby kontrakt z Barceloną, nawet gdyby Ronald Koeman nie pozostał na stanowisku trenera. – Tak! Nigdy nie można odmówić Barcelonie. Koeman odegrał ważną rolę w podpisaniu przeze mnie umowy, ale i tak bym tu przyszedł – powiedział Depay. – Znam go z czasu jego pracy w reprezentacji i bardzo mi pomógł, ustawiając mnie na pozycji środkowego napastnika, co otworzyło przede mną nowe możliwości, takie jak przejście do Barcelony. Już w poprzednim sezonie próbował mnie tutaj ściągnąć, ale wtedy się to nie udało – dodał.

FC Barcelona nowy sezon w La Liga zainauguruje 15 sierpnia. Zmierzy się wówczas u siebie z Realem Sociedad.

Zobacz także: Real Madryt zwleka z transferem “dziewiątki”. Czeka na Lewego?

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze