Barcelona chce przyspieszyć rozmowy z gwiazdą

Ansu Fati
Ansu Fati PressFocus

Barcelona zamierza spotkać się w tym tygodniu z Jorge Mendesem. Celem ma być osiągnięcie porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu Ansu Fatiego. Jednocześnie klub pracuje nad prolongatą kontraktów Pedriego i Gaviego.

  • Barcelona zamierza spotkać się w tym tygodniu z agentem Ansu Fatiego, Jorge Mendesem
  • Klub chce jak najszybciej przedłużyć kontrakt ze swoim nowym numerem dziesięć
  • Następne w kolejce są prolongaty umów Pedriego i Gaviego

Laportę goni czas, w tym tygodniu spotkanie z Mendesem

Barcelona może narzekać na obecny stan, ale Joan Laporta chce zabezpieczyć jej przyszłość. Już kilka miesięcy temu prezes Blaugrany zapewniał, że priorytetem jest dla niego przedłużenie kontraktów z Ansu Fatim i Pedrim. W ostatnim czasie istotna stała się też kwestia nowej umowy dla najmłodszego reprezentanta Hiszpanii w historii – Gaviego.

W tym tygodniu reprezentanci klubu mają spotkać się z Jorge Mendesem. Jego klient, Ansu Fati, nadal chce przedłużyć kontrakt, ale nie oznacza to, że negocjacje pójdą jak z płatka. W idealnym dla Laporty scenariuszu, udałoby się przekonać 18-latka do podpisania nowej umowy przed 17 października. Wówczas, w niedzielę, odbędzie się zgromadzenie socios. Jako że kibice nie mieli w ostatnim czasie powodów do zadowolenia, prezes chciałby poprawić ich nastrój przedłużeniem umowy z jedną z najważniejszych młodych gwiazd w szatni.

Następny w kolejce do rozmów o nowym kontrakcie jest Pedri. W obu przypadkach Laporta pozostaje optymistą. Problemem jest fakt, że przez miesiące zapewniał, że Leo Messi również pozostanie w klubie. Dlatego też, dopóki kibice nie zobaczą oficjalnego potwierdzenia, pozostanie z nimi dreszcz niepokoju.

Fati, mimo młodego wieku i długiej kontuzji, zdążył już rozegrać 46 spotkań dla seniorskiej drużyny Barcelony. Zanotował w nich czternaście bramek i pięć asyst.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze