Barcelona sprzedała swojego wychowanka

Carles Alena
Carles Alena Pressfocus

FC Barcelona pożegnała się z kolejnym zawodnikiem. Tym razem szeregi katalońskiego klubu definitywnie opuścił Carles Alena. Hiszpan przeniósł się do Getafe.

  • Barcelona poinformowała, że jej zawodnikiem nie będzie już Carles Alena
  • Hiszpan został sprzedany do Getafe za pięć milionów euro
  • 23-latek związał się z nową drużyną umową ważną do końca czerwca 2026 roku

Barcelona redukuje koszty

Trwa niezwykle intensywny okres dla Barcelony. Kataloński klub musi redukować koszty i to znacząco. La Liga ustaliła bowiem, że Blaugrana dysponować będzie budżetem płacowym w wysokości od 200 do 250 milionów euro. Wobec tego prezydent Joan Laporta prowadzi negocjacje z wieloma podmiotami, by znaleźć konieczne fundusze na między innymi ponowne sprowadzenie Leo Messiego.

Z Camp Nou w ostatnim czasie pożegnało się ostatnio kilku zawodników. Kontakt Matheus Fernandes został rozwiązany. Ponadto do Wolverhampton wypożyczono Trincao. Z kolei na zasadzie transferu definitywnego Barcelonę opuścili: Jean-Clair Todibo, Junior Firpo oraz Konrad de la Fuente. Ich los podzielił także wychowanek Carles Alena.

6 stycznia tego roku sfinalizowano wypożyczenie, na mocy którego Alena przeszedł do Getafe. Był to udany okres dla 23-latka, który grał regularnie. W La Lidze na boisku pojawił się 22 razy. W tym czasie strzelił dwa gole i zaliczył tyle samo asyst.

Alena z nowym pracodawcą zwiąże się umową do końca czerwca 2026 roku. Getafe zapłaci za Hiszpana pięć milionów euro. Z perspektywy Barcelony ważne jest, że kataloński klub otrzyma 50% kwoty od przyszłego transferu zawodnika. Ponadto Blaugrana będzie miała możliwość złożenia kontroferty do każdej wystosowanej za niego propozycji.

Czytaj także: Koeman: kwestia Messiego mnie niepokoi, ale ufam prezydentowi

Komentarze