Barcelona stawia ultimatum wychowankowi

Ilaix Moriba
Ilaix Moriba Pressfocus

Barcelona chce by Ilaix Moriba przedłużył wygasający w lipcu przyszłego roku kontrakt. Jeżeli 18-latek zdecyduje inaczej, nie będzie grał nawet w rezerwach katalońskiego klubu.

  • Ilaix Moriba otrzymał od Barcelony ofertę przedłużenia kontraktu, który wygasa 30 czerwca 2022 roku
  • 18-latek nie zaakceptował dotychczasowej propozycji, gdyż domaga się lepszych warunków finansowych
  • Jeżeli środkowy pomocnik nie zaakceptuje nowej umowy, może zapomnieć o występach nawet w rezerwach katalońskiej ekipy

Barcelona stawia ultimatum, Real obserwuje

Kłopoty finansowe Barcelony pozostawione przez poprzedniego prezydenta nie są żadną tajemnicą. Wobec tego stojący na czele klubu Joan Laporta ma niezwykle trudne zadanie. Musi dbać o jakość kadry Blaugrany, a jednocześnie pozbyć się niechcianych zawodników, którzy zarabiają zbyt dużo. Proces ten postępuje systematycznie, chociaż wciąż jest wiele do zrobienia.

Jednym z zadanie, które chce zrealizować Laporta, jest przedłużenie kontaktu z obiecującym wychowankiem. Ilaix Moriba to środkowy pomocnik, który w poprzednim sezonie otrzymał szansę debiutu od Ronalda Koemana. Holender korzystał z niego dość często. W La Lidze oglądaliśmy go na boisku 14 razy. W tym czasie strzelił gola i zaliczył trzy asysty. Ponadto wystąpił także w Pucharze Króla i Lidze Mistrzów.

Moriba zaprezentował nieprzeciętne umiejętności, a Blaugrana dostrzegła w nim talent. Dlatego oferuje mu podpisanie nowego kontraktu. Aktualna umowa 18-latka jest ważna do końca czerwca 2022 roku. Otoczenie zawodnika nie jest jednak chętne na zaakceptowanie dotychczasowej propozycji. Ma ona być niesatysfakcjonująca finansowo.

Barcelona rozpoczęła już przygotowania do kampanii 2021/2022, ale na zgrupowaniu nie ma Moriby. Jeżeli 18-latek nie podpisze nowego kontraktu, nie będzie on występował nawet w rezerwach katalońskiego klubu, który chce wywrzeć na nim presję. Sytuację młodego gracza obserwuje rzekomo Real Madryt. Portal Transfermarkt wycenia Moribę na 25 milionów euro.

Czytaj także: Barcelona sprzedała swojego wychowanka

Komentarze