Barcelona straciła cierpliwość. Koeman zwolniony!

Ronald Koeman
Ronald Koeman Pressfocus

Ronald Koeman przestał pełnić funkcję trenera Barcelony. Klub w nocy z środy na czwartek wydał oficjalny komunikat o rozstaniu z Holendrem.

  • Barcelona przegrała 0:1 z Rayo Vallecano, a konsekwencje okazały się drastyczne
  • Trenerem katalońskiego zespołu nie jest już Ronald Koeman
  • Prezydent klubu Joan Laporta ma już faworyta do zastąpienia Holendra

Barcelona podjęła nieuniknioną decyzję

Ostatnie miesiące były męczarnią dla kibiców Barcelony, ale także jej trenera. Z konferencji prasowych i nieoficjalnych doniesień można było dowiedzieć się, że Ronaldowi Koemanowi i Joanowi Laporcie nie jest po drodze. Prezydent klubu długo zwlekał z decyzją o rozstaniu z Holendrem. W końcu postanowił zakończył pracę holenderskiego szkoleniowca.

O losie Koemana przesądziły jednak kwestie sportowe. Barcelona w pierwszych tygodniach sezonu 2021/2022 wyglądała nawet w porządku, ale później zaczęły się kłopoty. Blaugrana na pierwsze zwycięstwo w Lidze Mistrzów czekała do trzeciej kolejki, a jej udział w fazie pucharowej tych rozgrywek, nie jest pewny. W La Lidze kataloński zespół zajmuje dopiero dziewiąte miejsce.

Punktem kulminacyjnym w sprawie przyszłości Koemana był przegrany środowy mecz z Rayo Vallecano (0:1). Po nim klub wydał oficjalny komunikat. Barcelona dziękuje w nim Holendrowi za jego dotychczasową pracę oraz życzy powodzenia na drodze zawodowej. Były już opiekun Blaugrany w czwartek pożegna się z drużyną.

Kto zastąpi Koemana?

Niemal natychmiast ruszyła giełda nazwisk potencjalnych następców Koemana. Zdecydowanym faworytem do poprowadzenia Barcelony jest Xawi, dla którego byłby to powrót na Camp Nou. Hiszpan aktualnie jest bowiem trenerem Al Saad. Nie jest jednak tajemnicą, że marzy o byciu szkoleniowcem katalońskiego klubu. Blaugrana nawiązała już rzekomo kontakty z Xawim. Na konkrety trzeba jednak poczekać.

Czytaj także: Betis zmiażdżył Valencię, Królewscy nie dali rady Osasunie

Komentarze