Barcelona szuka rezerwowego bramkarza

Jordi Masip
Jordi Masip PressFocus

Barcelona ma nadzieję sprzedać w bieżącym okienku transferowym Neto, w związku z tym poszukuje nowego rezerwowego bramkarza, zwłaszcza, że Marc-Andre Ter Stegen dochodzi do zdrowia po operacji. Włodarze Dumy Katalonii rozważają angaże Jordiego Masipa lub Aitora Fernandeza.

  • Barcelona kontynuuje wyprzedaż niepotrzebnych zawodników i liczy, że z klubem pożegna się Neto
  • Biorąc pod uwagę, że Marc-Andre Ter Stegen może być niegotowy na początek rozgrywek, Blaugrana nie chce, by młody Inaki Pena rozpoczynał sezon jako numer jeden
  • W związku z tym włodarze poszukują taniego, acz pewnego golkipera, a ich oczy zwróciły się w kierunku Jordiego Masipa oraz Aitora Fernandeza

Barcelona chce Masipa lub Fernandeza

Marc-Andre Ter Stegen w maju poinformował, że zamierza poddać się operacji kolana, co wyłączy go z gry na kilka miesięcy. Oznacza to, że początek sezonu 2021/2022 rozpocznie między słupkami Barcelony bramkarz rezerwowy. Tym, póki co, jest Neto, ale kataloński klub ma nadzieję na sprzedaż Brazylijczyka. Wówczas oczywistym numerem dwa wydaje się Inaki Pena. 22-latek jest wychowankiem Blaugrany, który wyróżnia się w drużynie rezerwowej. Klub nie chce jednak powierzyć młodemu bramkarzowi odpowiedzialności za ważne mecze w lidze i Lidze Mistrzów, które Barcelona rozegra przed powrotem do zdrowia Ter Stegena.

W związku z tym włodarze katalońskiego klubu rozglądają się za niedrogą, acz pewną alternatywą. Pierwszą z nich jest Jordi Masip. To kolejny zawodnik z przeszłością w Barcelonie. 32-latek był członkiem pierwszego zespołu w czasach Luisa Enrique, ale był jedynie trzecim, po Ter Stegenie i Claudio Bravo, bramkarzem w hierarchii. W barwach Dumy Katalonii rozegrał zaledwie cztery spotkania, a w końcu zdecydował się na transfer do Realu Valladolid. W ostatnich trzech sezonach był murowanym członkiem wyjściowej jedenastki, a w niektórych meczach zakładał nawet opaskę kapitańską. Biorąc pod uwagę, że jego kontrakt obowiązuje zaledwie do 2022 roku, jego sprowadzenie nie powinno być kosztowne.

Drugi brany przez Barcę pod uwagę golkiper, to jedno z objawień ostatnich sezonów. Aitor Fernandez w kampanii 2019/2020 zatrzymał najwięcej strzałów w całej La Lidze, ze skutecznością na poziomie 76 procent. W zeszłym sezonie jego rola w Levante zmniejszyła się, co wiąże się z pojawieniem się innego utalentowanego golkipera, Daniego Cardenasa. W związku z tym klub z Walencji rozważa sprzedaż jednego z bramkarzy, a tę okazję wykorzystać może Barcelona.

Komentarze