Barcelona szuka następcy Busquetsa

Martin Zubimendi
Martin Zubimendi PressFocus

Xavi na konferencji prasowej przyznał, że klub musi w planowaniu kadry znaleźć następcę Sergio Busquetsa. Kataloński Sport błyskawicznie przedstawił trzech kandydatów, których chętnie przywitanoby w stolicy Katalonii.

  • Sergio Busquets pozostaje fundamentalną postacią dla Barcelony, ale brakuje mu zastępcy
  • Na tę lukę w kadrze zwrócił uwagę Xavi Hernandez
  • Sport wymienił trzech graczy, których zarząd Blaugrany widzi w roli dublera bądź następcy Hiszpana. Mowa tu o Martinie Zubimendim, Aurelienie Tchouamenim oraz Rubenie Nevesie
  • Każdy z trzech zawodników wymagałby jednak znacznej inwestycji

Xavi chce dublera dla Busquetsa, ale czy Barcelonę na to stać?

Na konferencji prasowej przed meczem Barcelony z Celtą Vigo Xavi Hernandez zwrócił uwagę na kolejny problem klubu. Trener uważa, że Blaugrana potrzebuje zastępcy dla Sergio Busquetsa. Jak powiedział, “dyrektorzy muszą wiedzieć, że nie będzie grał wiecznie”. W tym sezonie Hiszpan jest fundamentalną postacią, od której rozpoczyna się budowanie wyjściowego składu. Jak dotąd najczęściej sugerowano, że Xavi spróbuje zaadaptować do roli pivota Frenkiego de Jonga lub Nico Gonzaleza. Eksperymenty w minionych miesiącach nie wypadły jednak pomyślnie. Dlatego też kataloński Sport podał krótką listę pomocników, których Barcelona chciałaby sprowadzić w miejsce dublera bądź następcy Busquetsa.

Faworytem jest Martin Zubimendi. Pomocnik Realu Sociedad świetnie broni, kontroluje piłkę i rozpoczyna akcje. Do tego świetnie czuje się w grze na jeden kontakt. Problemem pozostaje jego długi kontrakt (do 2025 roku) oraz klauzula odstępnego w wysokości 60 milionów euro. Barcelony nie stać na taki wydatek, a już z pewnością nie dla pomocnika. Priorytetem pozostanie wzmocnienie obrony i ataku. Jeszcze więcej kosztować będzie Aurelien Tchouameni. Jego warunki fizyczne i niewątpliwy talent również kuszą Dumę Katalonii. Jeden z najbardziej pożądanych środkowych pomocników znajduje się jednak poza finansowym zasięgiem klubu.

Ostatnim kandydatem pozostaje Ruben Neves. O zainteresowaniu Blaugrany Portugalczykiem mówi się od dawna, a jego cenę obniżyć mogą dobre relacje klubu z Jorge’em Mendesem. Mimo tego Barcelona musiałaby liczyć się z wydaniem co najmniej 50 milionów euro.

Busquets rozegrał w tym sezonie aż 49 spotkań. Zanotował w nich trzy gole i asystę.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze