Barcelona szykuje 3-letnią umowę dla Leo Messiego

FC Barcelona
FC Barcelona PressFocus

Jak donosi ESPN, Joan Laporta zasiądzie do rozmów o kontrakcie Lionela Messiego dopiero po zakończeniu sezonu La Liga. Zarząd przygotował już ofertę nowej umowy, która umożliwiałaby piłkarzowi zostanie w klubie przez trzy kolejne sezony.

Zatrzymanie Lionela Messiego było jedną z obietnic wyborczych Joana Laporty. Nowy prezydent Barcelony jest zdeterminowany, by współpracować nadal z największa gwiazdą klubu. Duma Katalonia nie zamierza jednak iść na ustępstwa w sprawach finansowych.

Wiadomo, że Messi będzie musiał zgodzić się na obniżenie swoich zarobków. Obecnie dostaje w sezonie 75 mln euro, a to zbyt dużo jak na budżet Barcelony. Zwłaszcza, że w klub uderzyła pandemia koronawirusa i od roku na trybunach nie zasiadają kibice.

Messi chce poczekać do maja

W przeszłości 34-latek preferował podpisywanie krótkoterminowych umów. Tym razem Barcelona chce dać mu umowę na dwa lata z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.

Klub szanuje przy tym decyzję piłkarza, który chce na razie skupić się na walce o mistrzostwo Hiszpanii. O kontrakcie chciałby porozmawiać dopiero w maju, gdy będzie już wiadomo, kto wygrał rozgrywki La Liga.

Komentarze