Barcelona to zbyt duże wyzwanie dla Xaviego?

Xavi Hernandez
Xavi Hernandez PressFocus

Czy praca na ławce trenerskiej w FC Barcelonie to zbyt duże wyzwanie dla Xaviego? – Bycie jednym z najlepszych piłkarzy na świecie nie gwarantuje, że zostaniesz świetnym trenerem – pisze dziennikarz hiszpańskiej gazety Marca Roberto Gomez.

  • Roberto Gomez podważa umiejętności Xaviego do prowadzenia Barcelony
  • Hiszpański dziennikarz wytyka trenerowi, że ten nie dokonuje odpowiednich zmian w czasie spotkania
  • Gomez podkreśla, że Hiszpan będzie potrzebowął sporo czasu na ławce trenerskiej Dumy Katalonii, aby osiągnąć sukces

Hiszpański dziennikarz podważa umiejętności trenerskie Xaviego

Barcelona słabo rozpoczęła sezon Primera Division od remisu z Rayo Vallecano po bardzo przeciętnym występie. Na jakiekolwiek wnioski jest oczywiście zbyt wcześnie, jednak Roberto Gomez podważył umiejętności trenerskie Xaviego Hernandeza.

– Xavi Hernandez jako trener pokazał kilka pomysłów, ma też świetny zespół w Barcelonie. Na konferencjach prasowych i po meczu Xavi wygląda na zrelaksowanego, ale podczas spotkań przez 90 minut brakuje mu dużego doświadczenia – pisze hiszpański dziennikarz.

– Xavi przedstawia swoje opinie po obejrzeniu meczu, ale najwięksi trenerzy w historii sportu korygują swoje decyzje podczas pojedynku. Otaczają się także asystentami, którzy doradzają im i przekazują wiedzę, która czyni ich lepszymi. Co prawda miał za sobą bardzo ciężki okres w klubie, a mimo to wygrał wiele meczów z kadrą, którą ułożył pod niego prezydent Joan Laporta, aktywując słynne dźwignie finansowe, ale to, co widać jest jasne. Praca w Barcelonie może być zbyt dużym wyzwaniem dla Xaviego – dodaje Gomez.

– Oczywiście to samo było mówione pod kątem pracy Pepa Guardiola, nieżyjącego już Tito Vilanovy czy obecnego trener reprezentacji Hiszpanii Luisa Enrique, którzy przybyli na tę wymagającą ławkę, zanim zmienili historię blaugrany. Na ostateczny osąd będziemy musieli poczekać i mieć nadzieję, że Laporta i Cule nie będą się denerwować, jeśli sportowe sukcesy nie przyjdą tak szybko, jak są spodziewane, ponieważ po tylu dźwigniach finansowych wszystkie oczy będą zwrócone na Xaviego i będzie musiał udowodnić, że jest bardziej niż gotowy do prowadzenia Barcelony pod wielką presją – podsumował.

Barcelona już w następnej kolejce ligowej zmierzy się z Realem Sociedad. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 21 sierpnia, na godzinę 22:00.

Zobacz również: Madryt nie uległ fascynacji Lewym i Xavinetą

Komentarze