Transfer Martineza uzależniony od Coutinho?

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Najnowsze doniesienia mediów wskazują, że FC Barcelona uzgodniła już warunki indywidualne z Lautaro Martinezem. Transfer argentyńskiego napastnika do ekipy z Katalonii jest jednak możliwy tylko wtedy, gdy z Barcy odejdzie za odpowiednie pieniądze Philippe Coutinho.

Czytaj dalej…

Informacje w sprawie porozumienia sterników Blaugrany z Lautaro Martinezem pojawiły się na łamach ESPN. Tymczasem Diario Sport donosi, że upłynął już termin związany z klauzulą odstępnego za Argentyńczyka, która miała wynieść 111 milionów euro. Nie wiadomo jednak, czy hiszpański klub był kiedykolwiek gotowy, aby ponieść taki koszt w związku z pozyskaniem piłkarza Interu Mediolan.

Coś, kosztem czegoś

Lautaro Martinez ma kontrakt ważny z klubem z Lombardii do końca czerwca 2023 roku. Zawodnik do teamu z północnych Włoch trafił latem 2018 roku z Racingu Club, kosztując wówczas ponad 22 miliony euro. Zawodnik szybko jednak wkomponował się w skład Nerazzurrich, spłacając kredyt zaufania, jakim obdarzyli go decydenci Interu.

Barcelona natomiast wciąż ma nadzieję, że uda się jej pozyskać reprezentanta Argentyny. Aby jednak finalizacja mogła dojść do skutku, to przedstawiciele Dumy Katalonii muszą zyskać środki finansowe. Najbardziej realny scenariusz zakłada, że Barca może być gotowa na transfer Lautaro Martineza, gdy sprzeda Brazylijczyka Coutinho.

Przypomnijmy, że broniący ostatnio barw Bayernu Monachium zawodnik w szeregach Barcy zaliczył 76 meczów, w których zanotował 21 trafień. Coutinho trafił do Barcelony w styczniu 2018 roku z Liverpoolu FC za 160 milionów euro.

Komentarze