Barcelona nie traci nadziei na sprowadzenie kapitana Valencii

Jose Gaya
Jose Gaya PressFocus

Jednym z głównych celów transferowych na letnie okno będzie dla Barcelony wzmocnienie lewej strony obrony. Faworytem zarządu Blaugrany jest kapitan Valencii, Jose Gaya. 26-latek zwleka z przedłużeniem nowej umowy z Nietoperzami.

  • Barcelona chce latem kupić klasowego lewego obrońcę
  • Faworytem zarządu jest Gaya, kapitan Valencii. Ten zwleka z podpisaniem nowej umowy, a obecna obowiązuje do czerwca 2023 roku
  • W przypadku fiaska negocjacji, Blaugrana zwróci się ku Tagliafico, Alonso lub Grimaldo

Barcelona spróbuje przekonać Gayę do przenosin

Barcelona zimą wzmocniła głównie ofensywę, latem – poza walką o Erlinga Haalanda – postara się o nowych obrońców.

Faworytem Mateu Alemany’ego na pozycję lewego defensora jest Jose Gaya. Dyrektor sportowy zna 26-latka z lat spędzonych w Valencii. Obecnie Hiszpan negocjuje z Nietoperzami. Obecna umowa kończy się w czerwcu 2023 roku. Jeszcze kilka dni temu wszystko wskazywało na to, że rozmowy zakończą się sukcesem. Mundo Deportivo przekonuje jednak, że dotarło do źródeł bliskich piłkarzowi, które stwierdziły, iż do osiągnięcia porozumienia jeszcze daleka droga. To pozwala mieć Dumie Katalonii nadzieję na przekonanie Hiszpana na przenosiny.

Jeżeli jednak Gaya pozostanie na Mestalla, Blaugrana rozważa inne kandydatury. Pod uwagę brani są Nicolas Tagliafico z Ajaxu, Marcos Alonso z Chelsea oraz Alejandro Grimaldo z Benfiki. Wszyscy trzej również mają kontrakty obowiązujące do 2023 roku, więc latem ich kluby nie mogłyby żądać zbyt wysokiej kwoty odstępnego.

Gaya wystąpił w tym sezonie w 16 spotkaniach La Ligi. Zanotował w nich dwa gole i cztery asysty. W najbliższym meczu zmierzy się ze swoim potencjalnym nowym pracodawcą. Już w niedzielę na Mestalla przyjedzie bowiem Barcelona.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze