FC Barcelona wyceniła Aubameyanga

Aubameyang
Aubameyang fot. PressFocus

Pierre-Emerick Aubameyang może tego lata wrócić do Premier League. Poważne zainteresowanie Gabończykiem wykazuje Chelsea, która koniecznie chce wzmocnić ofensywę. “Duma Katalonii” wyceniła swojego napastnika – będzie trzeba wyłożyć za niego 25 milionów euro.

  • Chelsea wykazuje poważne zainteresowanie Aubameyangiem. Zwolennikiem takiego ruchu jest Thomas Tuchel
  • Dotychczas nie została złożona za niego żadna oferta
  • FC Barcelona oczekuje za Gabończyka minimum 25 milionów euro

Aubameyang wyceniony

Do niedawna wydawało się, że Aubameyang będzie kontynuował swoją karierę na Camp Nou. Teraz takiej pewności nie ma, a coraz więcej mówi się na temat jego możliwych przenosin do Premier League. Poważne zainteresowanie Gabończykiem wykazuje londyńska Chelsea.

33-latek dołączył do FC Barcelony na początku 2022 roku, a jego dobra gra znacząco przyczyniła się do poprawy wyników. W 23 spotkaniach strzelił 13 bramek i zapracował na miano jednego z najważniejszych graczy ofensywy “Dumy Katalonii”.

Notowania Aubameyanga znacząco spadły po transferze Roberta Lewandowskiego, który będzie niekwestionowanym numerem jeden w ataku hiszpańskiego giganta. Zbiegło się to z problemami dotyczącymi rejestracji nowych nabytków. Barcelona potrzebuje pieniędzy, a zapewnić je może sprzedaż niektórych zawodników.

Gabończyka zamierza ściągnąć do siebie Chelsea. Do tej pory nie złożono żadnej oferty, ale przedstawiciel Premier League stale monitoruje sytuację. Zwolennikiem takiego ruchu byłby w szczególności Thomas Tuchel, który miał okazję współpracować z nim za czasów Borussii Dortmund.

Do FC Barcelony Aubameyang trafił za darmo, a teraz może odejść za pokaźną sumę. Media donoszą, że Blaugrana wyceniła swojego napastnika na 25 milionów euro.

Zobacz również Perez: Real już nie kupi latem napastnika

Komentarze