Barcelona wygrywa z Getafe

Barcelona powiększyła przewagę nad resztą stawki. W niedzielnym spotkaniu La Liga Duma Katalonii pokonała 2:1 Getafe.

Barcelona wyszła na prowadzenie w 20. minucie spotkania. Do siatki gospodarzy trafił Lionel Messi, który przedarł się z piłką w polu karnym mimo interwencji bramkarza i trafił do pustej siatki.

W 39. minucie Duma Katalonii prowadziła już 2:0. Tym razem świetnym uderzeniem z woleja zza pola karnego popisał się Luis Suarez.

Getafe odpowiedziało dwie minuty przed przerwą kontaktowym golem. Po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Angel Rodriguez zgrał piłkę przed bramkę do Jaime Maty, który trafił do bramki z najbliższej odległości.

W drugiej połowie wynik nie uległ już zmianie, choć obie drużyny miały swoje okazje do zdobycia goli. Ostatecznie jednak z trzema punktami do stolicy Katalonii wrócili podopieczni Ernesto Valverde.

Getafe CF – FC Barcelona 1:2 (1:2)