Antoine Griezmann
Antoine Griezmann fot. Grzegorz Wajda

Barcelona wygrywa z Villarreal!

W jednym z ciekawiej zapowiadających się spotkań 6. kolejki La Liga, FC Barcelona pokonała na własnym stadionie 2:1 Villarreal.

Wtorkowe spotkanie na Camp Nou świetnie ułożyło się dla Barcelony, która już po kwadransie prowadziła 2:0. W szóstej minucie Dumę Katalonii na prowadzenie wyprowadził Antoine Griezmann, który uderzeniem głową wykorzystał dośrodkowanie Lionela Messiego z rzutu rożnego.

Niespełna dziesięć minut później na 2:0 podwyższył Arthur, który zaskoczył Asenjo potężnym uderzeniem z około 30 metrów. W tym momencie wydawało się, że podopieczni Ernesto Valverde będą mieli to spotkanie pod kontrolą. Villarreal nie zamierzał się jednak poddawać.

Tuż przed przerwą Żółte Łodzie Podwodne zdobyły kontaktowego gola. Ter Stegena ładnym strzałem z dystansu pokonał Santi Cazorla.

W drugiej połowie kibice nie doczekali się kolejnych goli. Tym samym Barcelona odniosła trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

FC Barcelona – Villarreal CF 2:1 (2:1)

1:0 Griezmann 6′
2:0 Arthur 15′
2:1 Cazorla 44′