Barcelona wymęczyła zwycięstwo, piękny gol Messiego

Antoine Griezmann i Leo Messi
Antoine Griezmann i Leo Messi PressFocus

Barcelona nie oszczędziła swoim kibicom nerwów, ale pokonała na wyjeździe Valencię (3:2) po raz pierwszy od 2016 roku. Blaugrana pozostaje zatem w walce o mistrzostwo Hiszpanii.

Barcelona sprawiła sobie kłopoty, ale ostatecznie pokonała Valencię

Po zwycięstwach Realu Madryt i Atletico, zawodnicy Barcelony mieli obowiązek sięgnięcia po trzy punkty w meczu z Valencią. Już w drugiej minucie wykreowali sobie dogodną okazję do objęcia prowadzenia. Po koronkowej wymianie Antoine’a Griezmanna i Frenkiego De Jonga, Holender wystawił piłkę Pedriemu. Hiszpan uderzył jednak fatalnie. Kilka akcji później Leo Messi szukał podaniem z rzutu wolnego Ronalda Araujo, a ten z odległości kilku metrów trafił w Jaspera Cilessena. Do przerwy Katalończycy nie portafili jednak otworzyć wyniku.

A druga połowa rozpoczęła się jeszcze gorzej. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Carlosa Solera, Gabriel Paulista trafił do siatki. Zawodnicy Barcelony liczyli, że arbiter cofnie uznanie bramki przez faul na Marcu-Andre ter Stegenie, ale sędzia nie dopatrzył się faulu na bramkarzu. Katalończycy szybko jednak przywrócili równowagę. Antonio Lato zagrał ręką we własnym polu karnym, a do jedenastki podszedł Messi. Strzał Argentyńczyka obronił Cilessen, ale z dużą pomocą Sergio Busquetsa piłka wróciła pod stopy kapitana gospodarzy, a ten zdołał już wówczas zdobyć bramkę. Po siedmiu minutach wicemistrzowie Hiszpanii objęli już prowadzenie. Jordi Alba dostrzegł wybiegającego De Jonga, ale jego strzał głową obronił bramkarz Valencii. Z dobitką Griezmanna nie mógł już jednak nic zrobić. W 69. minucie Messi fenomenalnie wykonał rzut wolny i zapewnił swej drużynie relatywny spokój.

Relatywny, bo w końcówce Carlos Soler piękną bombą przywrócił Nietoperzom nadzieję, ale mimo nerwów Katalończycy dowieźli zwycięstwo do końca.

Barcelona otrząsnęła się po porażce z Granadą i powróciła do wyścigu o mistrzostwo. Za tydzień czeka ją największe wyzwanie, czyli pojedynek na Camp Nou z Atletico Madryt.