Barcelona wypożyczyła kolejnego piłkarza

Alex Collado
Alex Collado Pressfocus

Barcelona wypożyczyła tego lata już czwartego zawodnika. Tymczasowo do innego klubu trafił Alex Collado, którego sprowadził trzynasty zespół minionego sezonu La Ligi.

  • Alex Collado udał się na drugie w swojej karierze wypożyczenie
  • Hiszpana z Barcelony wypożyczyło Elche
  • W umowie nie ma opcji wykupu

Trwa kompletowanie kadry Xaviego

Xavi do Barcelony trafił w listopadzie ubiegłego roku. Od tego czasu hiszpański szkoleniowiec miał mnóstwo czasu na poznanie zawodników i ocenienie ich potencjału. Trener wicemistrza Hiszpanii uznał, że niektórzy piłkarze są mu całkowicie zbędni. Stąd klub postarał się o ich transfery definitywne. Barcelonie nie udało się sprzedaż Clementa Lengleta i Trincao, więc zostali oni wypożyczeni. Tymczasowo Camp Nou opuścił też Nico Gonzalez, ale klub wiąże z nim przyszłość.

Nie wiadomo jaką rolę Barcelona szykuje zaś dla Alexa Collado. 23-latek jest w klubie od 2010 roku, ale nie przebił się na stałe do pierwszego składu jak uczynił to na przykład Gavi. Collado ma w swoim CV tylko dwa występy w seniorskiej drużynie. Szansę debiutu w maju 2019 roku dał mu Ernesto Valverde.

Barcelona uznała, że dla Collado dobrym ruchem będzie wypożyczenie. Stad 23-latek spędził minioną rundę w Granadzie. Hiszpan zagrał 17 meczów, większość jako ofensywny pomocnik. Na murawie spędził ponad 1000 minut. W tym czasie strzelił dwa gole i zaliczył jedną asystę. Być może Collado jeszcze częściej będzie grał w Elche. To bowiem nowy zespół Hiszpana, który został wypożyczony na sezon 2022/2023. Elche pokryje 50% pensji 23-latka.

Czytaj także: Van der Vaart ostro skrytykował Barcelonę. “Granie w tej drużynie to hańba”

Komentarze