Barcelona wzmocniona powrotem Brazylijczyka

La Liga
La Liga

FC Barcelona otrzymała w piątkowy wieczór dobre wieści w sprawie Philippe Coutinho. Okazuje się, że zawodnik ten będzie do dyspozycji trenera Ronalda Koemana na ligowy mecz z Levente. Spotkanie to odbędzie się w niedzielę o 21:00.

Reprezentant Brazylii otrzymał w tym tygodniu zgodę na opuszczenie zajęć treningowych. Wolne wynikało z narodzin jego syna. Początkowe spekulacje mediów sugerowały jednak, że głównym powodem absencji zawodnika może być kontuzja. Zakładano nawet, że Philippe Coutinho straci najbliższy mecz La Liga. Doniesienia te nie okazały się jednak prawdziwe.

Dziennik AS donosi, że Coutinho już w tę sobotę dołączy do zespołu i zostanie uwzględniony w kadrze na niedzielny mecz. Nie wiadomo jednak czy zagra od pierwszej minuty.

Coutinho powrócił do Barcelony po tym, jak grał w ubiegłym sezonie na wypożyczeniu w Bayernie Monachium. W rozgrywkach 2020-2021 wystąpił jak dotąd w sześciu meczach La Liga. Zawodnik walczy od dłuższego czasu, by zdobyć zaufanie trenera Ronalda Koemana i odgrywać istotną rolę na Camp Nou.

FC Barcelona zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli hiszpańskiej La Liga i ma w swoim dorobku 14 punktów. Tymczasem jej niedzielny rywal okupuje osiemnaste miejsce w stawce. Levante uzbierało dotychczas 11 oczek.

Komentarze