Barcelona z przełamaniem na wyjazdach!

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo od 23 kwietnia odnieśli dziś piłkarze FC Barcelony, którzy zdobyli komplet punktów na przedmieściach Madrytu, gdzie pokonali 2:0 Getafe. Bramki dla Dumy Katalonii zdobyli Luis Suarez i Junior Firpo. Katalończycy kończyli mecz w dziesiątkę, po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Lenglet.

Jose Bordalas zdecydował się na dwie zmiany po remisie z Valencią – miejsca Cabrery i Moliny zajęli na murawie Angel i Gonzalez. Także dwóch piłkarzy po wygranej z Valencią wymienił Ernesto Valverde – zamiast Messiego i Semedo mogliśmy oglądać de Jonga oraz Carlesa Pereza.

Już w pierwszym kwadransie goście stworzyli sobie dwie sytuacje – najpierw płaskie uderzenie Carlesa Pereza wybronił Soria, a później minimalnie niecelnie strzelał Luis Suarez. W odpowiedzi, w 21. minucie, formę ter Stegena sprawdził po drugiej stronie boiska Angel.

Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, to goście z Katalonii objęli prowadzenie, a asystę zaliczył.. ter Stegen. Niemiecki bramkarz najpierw wyjściem przed polem karne zapobiegł zagrożeniu pod własną bramką, po czym dalekim wykopem uruchomił Luisa Suareza, a Urugwajczyk przerzucił piłkę nad wychodzącym z bramki Sorią.

Druga połowa rozpoczęła się tak, jak zakończyła pierwsza – od bramki dla Barcelony. W 49. minucie, na strzał z dystansu zdecydował się Carles Perez, a po niepewnej interwencji Sorii, ze skuteczną dobitką pospieszył Junior Firpo.

Na boisku niewiele działo się aż do 82. minuty, kiedy to za drugą żółtą kartkę z murawy wyleciał Lenglet. Dopiero grając w przewadze, szanse wykreowali sobie Azulones – najpierw strzał Kenedy’ego wybronił jednak ter Stegen, a kilka minut później, niecelnie uderzał Angel.

Kiedy następne mecze?

Barcelona przerwała tym samym serię niepowodzeń na wyjazdach, która ciągnęła się za Katalończykami od pięciu miesięcy. W następnym tygodniu, podopieczni Ernesto Valverde zagrają najpierw z Interem w Lidze Mistrzów, a później z Sevillą w La Liga. Getafe czeka za to wyjazd do Rosji na mecz z Krasnoradem, a w lidze w kolejnej kolejce Azulones zagrają z Realem Sociedad.

Getafe CF – FC Barcelona 0:2 (0:1)

0:1 Luis Suarez 41′
0:2 Junior Firpo 49′