Barcelona zadba o swój diament. Długi kontrakt na stole

Gavi
Gavi Pressfocus

Gavi podpisze nowy, pięcioletni kontrakt z Barceloną. W umowie tej znajdzie się wyższa klauzula odstępnego, o czym poinformował Fabrizio Romano.

  • Fabrizio Romano przekazał znakomite wieści dla sympatyków Barcelony
  • Wkrótce nowy kontrakt podpisać ma jedna z gwiazd młodego pokolenia
  • Na pięć lat z katalońskim klubem zwiąże się Gavi

Barcelona myśli o przyszłości

Fani Barcelony jednogłośnie zgodzą się, że kadencja Ronalda Koemana w roli trenera Blaugrany nie była udana. Holendrowi należą się jednak pochwały, ponieważ wprowadził do zespołu wielu młodych piłkarzy, którzy teraz są fundamentami Barcelony.

Jedną z nadziei na przyszłość dla Barcelony jest Gavi. To rewelacyjny 17-latek, który przebojem wdarł się do pierwszego składu. Dla Blaugrany rozegrał już 22 mecze. Strzelił w nich gola oraz zaliczył trzy asysty.

Umiejętności i potencjał Gaviego są doceniane nie tylko na Camp Nou. Hiszpan jest rozchwytywany przez najsilniejsze kluby na świecie, które są gotowe aktywować klauzulę wykupu w wysokości 50 milionów euro. Ta za jakiś czas będzie jeszcze większa, ponieważ 17-latek podpisze nowy, pięcioletni kontrakt z Barceloną. Dzięki temu pensja Gaviego ma rosnąć z sezonu na sezon.

Jeżeli będzie trzeba, wszyscy wyłożymy pieniądze, ponieważ jest spektakularny. Nie możemy tracić tego typu zawodników. Powiedziano mi, że Barça dobrze pracuje, aby przedłużyć z nim kontrakt. Tak, Gavi jest fundamentalny dla tego zespołu – tak na temat Gaviego powiedział jego trener, Xavi Hernandez.

Czytaj także: La Liga: Młodzież uratowała Barcelonę, dramat Atletico – podsumowanie 18. kolejki

Komentarze