Barcelona zaniepokojona stanem zdrowia Memphisa Depaya

Memphis Depay
Memphis Depay Pressfocus

Złe wiadomości dla Xaviego nadciągają od sztabu medycznego FC Barcelony. Na problemy mięśniowe wciąż narzeka Memphis Depay, który ostatnio wrócił już do treningów. Jak się zawodnik wciąż ma przeciążone ścięgno i może nie być do dyspozycji trenera na mecz z Atletico Madryt.

  • Memphis Depay był na początku sezonu jednym z najmocniej eksploatowanych zawodników
  • W meczu z Bayernem doznał urazu, który wykluczył go na miesiąc z gry
  • Holender po wyleczeniu kontuzji zagrał w dwóch meczach i znów narzeka na problemy zdrowotne

Problemów zdrowotnych piłkarzy Barcelony ciąg dalszy

Holender kontuzji doznał w meczu z meczu fazy grupowej z Bayernem Monachium. Po wyleczeniu urazu wchodził z ławki rezerwowych w spotkaniach przeciwko Granadzie i Realowi Madryt, jednak okazało się, że problemy zdrowotne powróciły. Depay wciąż odczuwa dyskomfort po poprzednim urazie, a według oficjalnych informacji przeciążył ścięgno. Sprawia to, że pojawia się ryzyko naderwania mięśnia, co mogłoby oznaczać dłuższą przerwę w grze zawodnika. 

Najlepszy strzelec FC Barcelony na początku sezonu był jednym z najbardziej eksploatowanych piłkarzy. Grał w niemal każdym meczu po 90 minut i to mogło doprowadzić do przeciążenia organizmu. W pierwszych 22 spotkaniach Holender opuścił tylko 15 minut pojedynku z Dynamem. W pozostałych starciach grał do 90 minuty.

W ostatnich meczach przed odniesieniem kontuzji Depay prezentował już dużo niższą formę, aniżeli na starcie sezonu. Mogło to być spowodowane właśnie nadmiernym obciążeniem i brakiem wytchnienia. Problemy zdrowotne Holendra a także niejasna sytuacja z Ousmane Dembele mogły przyczynić się do podjęcia przez zarząd decyzji o wypożyczeniu Adamy Traore.

Przeczytaj także: Monchi rozwiał wątpliwości ws. przyszłości Carlosa

Komentarze