Barcelona zaoferowała swojego pomocnika Chelsea

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong fot. PressFocus

Frenkie de Jong wciąż nie może być pewny swojej przyszłości. Wiadomo nie od dzisiaj, że FC Barcelona chce sprzedać piłkarza. Zawodnik został jednocześnie zaoferowany Chelsea, twierdzi Evening Standard.

  • Frenkie de Jong wciąż jest wypychany z FC Barcelony przez działaczy klubu z Camp Nou
  • Evening Standard ujawnił, że Holender został zaoferowany Chelsea
  • Wyglada na to, że zawodnik niechętnie podejdzie także do tego typu transakcji

De Jong konsekwentnie stawia na swoim

Frenkie de Jong to środkowy pomocnik, który dołączył do Barcelony w 2019 roku z Ajaxu za 86 milionów euro. Z zawodnikiem łączono duże nadzieje. Ostatecznie piłkarz nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieje.

Dziennikarz Nizaar Kinsella w felietonie na łamach Evening standard przekazał, że Barcelona poprosiła Chelsea o powtórzenie oferty Man Utd w sprawie de Jong. Jednocześnie sternicy Katalończyków mają nadzieję, że opcja transferu zawodnika do teamu ze Stamford Bridge będzie dla niego bardziej atrakcyjna.

Zobacz także:

W połowie lipca światło dzienne ujrzała wiadomość, że Barca i Manchester United ociągnęły porozumienie w sprawie transferu de Jonga. Piłkarz miał zasilić szeregi Czerwonych Diabłów za 75 milionów euro plus 10 milionów euro z bonusami. De Jong nie wyraził jednak zgody na transfer.

Klub z Londynu wygląda na to, że też nie będzie miał łatwo, aby sfinalizować transakcję z udziałem holendra. Aktualnie Chelsea ma w swoich szeregach pięciu solidnych pomocników. Niedawno do ekipy Londynu trafił Carney Chukwuemeka.kosztujący blisko 18 milionów euro.

Zdecydowana chęć władz Barcy do sprzedaży de Jonga podyktowana jest, że aktualnie zawodnik ma najwyższą pensję w klubie. Sternicy Blaugrany poprosili zatem Holendra o zmniejszenie lub dołączenie do innej ekipy. Zawodnik nie kwapi się jednak do rozstania z Barcelona, dopóki klub nie zwróci mu 20 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona szuka lewego obrońcy. Nie chce półśrodków

Komentarze