Barcelona zaoferuje nowy kontrakt Gaviemu

Gavi
Gavi fot. PressFocus

FC Barcelona ma w planach zaoferować nowy kontrakt Gaviemu. Dziennikarka Helena Condis Edo podała nowe informacje w tej kwestii. Młody piłkarz ma ma mieć zapiasaną w umowie kosmicznę klauzulę odstępnego, mającą zniechęcić potencjalnych kupów do transferu zawodnika.

  • Gavi to bez wątpienia jedna z ważniejszych postaci w FC Barcelonie
  • 17-latek ma umowę ważną z klubem z Camp Nou do końca czerwca 2023 roku
  • Władz Blaugrany planują złożyć kolejną ofertę zawodnikowi z kosmiczną klauzulą odstępnego

Barcelona walczy o nową umowę z Gavim

FC Barcelona myślami jest już przy budowaniu drużyny na kolejny sezon. Jedną z kluczowych postaci Katalończyków ma być Gavi. Tymczasem światło dzienne ujrzała już wiadomość, że dyrektor sportowy Barcy Mateu Alemany ma spotkać się z agentem zawodnika Ivanem de la Peną.

Według wieści dziennikarki Heleny Condis Edo przedstawiciele Barcelony mają zaproponować zawodnikowi umowę do 2027 roku. Tymczasem klauzula odstępnego wpisana w kontrakcie piłkarza ma wynieść miliard euro. Obecna umowa Gaviego wygasa z klubem z Camp Nou z końcem czerwca 2023 roku.

17-latek jest wychowankiem Barcy. W trakcie trwającego sezonu piłkarz wystąpił łącznie 33 spotkania w La Liga, notując w nich dwa trafienia i pięć asyst. Mimo młodego wieku zawodnik ma już na swoim koncie sześć występów w reprezentacji Hiszpanii. Rynkowa wartość Gaviego to dzisiaj 60 milionów euro.

Czytaj więcej: Barcelona wykupi duet z Valencii? Wyciekły wypowiedzi prezesa Los Che

Komentarze