Barcelona zaoszczędzi krocie! Osiągnięto porozumienie ws. obniżki wynagrodzeń

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony fot. PressFocus

FC Barcelona poinformowała, że osiągnęła porozumienie z piłkarzami w sprawie obniżenia wynagrodzeń. Korekta zapewnia obniżenie pensji stałej zawodnikom Dumy Katalonii w trakcie trwającego sezonu o 122 miliony euro i odroczenia na trzy lata wypłacania dodatkowych premii na łączną kwotę 50 milionów euro.

Czytaj dalej…

FC Barcelona nie ukrywała, że w ostatnim czasie popadła w ogromne kłopoty finansowe. Hiszpański klub był jednym z tych, który został najbardziej dotknięty przez zarazę. Fakt, że kibice nie mogli pojawiać się na trybunach, poważnie uszkodził klubową kasę. Barca nie zarabiała przez swoje klubowe muzeum, czy sklep klubowy w tzw. dniach meczowych.

W ostatnich miesiącach przedstawiciele władz Blaugrany negocjowali zatem warunki obniżenia wynagrodzeń piłkarzy z Leo Messim, Antoine’em Griezmannem i Ronaldem Koemanem. Ostatecznie porozumienie zostało osiągnięcie, a klub wydał specjalny komunikat w tej sprawie na łamach swojej strony internetowej.

– Strony doszły do porozumienia w sprawie korekty wynagrodzeń na bieżący sezon – czytamy w piątkowym oświadczeniu.

– Na mocy zawartego porozumienia nastąpi korekta pensji stałej o 122 miliony, a także zawieszona na trzy lata zostanie wypłata wynagrodzenia zmiennego w wysokości mniej więcej 50 milionów euro – czytamy dalej.

Wynagrodzenie zmienne, to nic innego jak dodatkowe bonusy i premie zawarte w kontraktach piłkarzy. Powyższe porozumienie wkrótce ma zostać podpisane przez zawodników oraz przedstawicieli sztabu szkoleniowego Barcy. Klub z Katalonii nie ukrywa, że taki ruch może być kluczowy w kontekście zmiany sytuacji gospodarczej.

Komentarze