Barcelona zaprezentowała zimowy nabytek

Adama Traore
Adama Traore Pressfocus

Adama Traore podjął decyzję o powrocie na Camp Nou po ponad sześciu latach przerwy. Barcelona wypożyczyła Hiszpana do końca sezonu 2021/2022.

  • Jednym z zimowych nabytków Barcelony jest Adama Traore
  • Hiszpan został zaprezentowany kibicom
  • 26-latek trafił na Camp Nou na zasadzie wypożyczenia

Barcelona wzmocniła ofensywę

Xavi Hernandez bardzo często musiał łatać braki kadrowe zawodnikami z akademii. W związku z tym Barcelona sprowadziła doświadczonego piłkarza ofensywnego. Na Camp Nou po ponad sześciu latach wrócił Adama Traore. Hiszpan został wypożyczony z Wolverhampton do końca sezonu 2021/2022. Kataloński klub posiada opcję wykupu tego gracza za około 35 milionów euro.

Witam wszystkich, chcę podziękować prezydentowi, swojej rodzinie i wszystkim, którzy ze mną byli przez te 7 lat. Zrobię wszystko, żeby cules byli ze mnie zadowoleni. Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do domu i mam nadzieję, że będę mógł wnieść do drużyny swój talent – powiedział Adama Traore.

Uczyłem się w innej lidze niż hiszpańska, rozwinąłem się fizycznie, zyskałem doświadczenie, rozwinąłem się w grze z kontrataku. Nigdy nie straciłem jednak esencji Barcelony. Jestem szczęśliwy, że mogę wrócić i pracować z Xavim, postaram się, żeby Barça mogła odnosić sukcesy – dodał Hiszpan.

Dziękuję wszystkim za obecność, rodzinie Adamy. To wyjątkowy dzień, ponieważ to wyjątkowy zawodnik. Kształciłeś się tutaj. Rozwijałeś zawodową karierę poza Barceloną, ale teraz klub może cieszyć się twoim talentem. Barcelona jest ci wdzięczna, że podjąłeś wysiłek, żeby tu być w momencie, gdy chcemy się podnieść – stwierdził prezydent Barcelony, Joan Laporta.

Czytaj także: Laporta spełnił życzenie Xaviego. Hit transferowy potwierdzony

Komentarze