Niewypał transferowy dostanie od Barcelony kolejną szansę?

Ousmane Dembele
Ousmane Dembele PressFocus

Jak donosi Mundo Deportivo, Barcelona chce przedłużyć kontrakt z Ousmane Dembele. Francuz obecnie leczy kontuzję odniesioną na Euro 2020, a jego umowa wygasa w czerwcu 2022 roku.

  • Kontrakt Ousmane’a Dembele wygaśnie za rok
  • Barcelona chce dać Francuzowi kolejną szansę, mimo że odniósł kolejną poważną kontuzję, a ponadto nosił się z odejściem z klubu za darmo
  • Włodarze Dumy Katalonii uważają 24-latka za teraźniejszość i przyszłość klubu

Barcelona zaproponuje Dembele nowy kontrakt

Ousmane Dembele otrzyma propozycję nowej umowy od FC Barcelony. Obecna obowiązuje do czerwca przyszłego roku.

Francuz obecnie leczy poważną kontuzję zerwania ścięgna w mięśniu dwugłowym prawego uda. Odniósł ją w spotkaniu grupowym Euro 2020, gdy jego reprezentacja Francji mierzyła się z Węgrami. Zanim 24-latek doznał urazu był sceptyczny w kwestii przedłużenia kontraktu z Dumą Katalonii i chciał odejść za rok za darmo. Sam klub w takiej sytuacji dał zawodnikowi ultimatum: albo odchodzi tego lata za rozsądną kwotę, albo musi złożyć podpis pod nową umową. Kontuzja wyłączająca go z gry do listopada zmieniła te plany, bo o transferze w obecnym oknie nie może być mowy.

Poprzedni sezon był dla Dembele najlepszym w barwach Blaugrany. Omijały go groźne kontuzje, a sam zawodnik grał regularnie, a przy tym gwarantował drużynie nieprzewidywalność i szybkość w ofensywie. Przez te cechy, które w obecnej kadrze zagwarantować może jedynie, również kontuzjowany, Ansu Fati, w Barcelonie traktuje się Francuza jako teraźniejszość i przyszłość zespołu.

Joan Laporta wysłał wiceprezydenta klubu, Rafę Yuste, do domu zawodnika, by pokazać mu zaufanie. W przyszłym tygodniu dyrektor sportowy Mateu Alemany ma spotkać się z agentem Dembele, by przedyskutować przedłużenie umowy z zastrzeżeniem, że klub znajduje się w bardzo skomplikowanej sytuacji finansowej.

Cztery lata temu Dembele trafił do Katalonii z Borussii Dortmund za 105 milionów euro podstawy i 40 milionów zmiennych. W tym czasie rozegrał dla Blaugrany 118 spotkań. Zanotował w nich 30 bramek i 21 asyst.

Komentarze