Barcelona ze zgodą na pozyskanie zawodnika

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.cat

Komisja Medyczna La Liga wyraził zgodę Barcelonie na sprowadzenie zawodnika, który zastąpi Ousmane Dembele. Uznano bowiem, że kontuzja, której doznał Francuz eliminuje go z gry na 15 miesięcy.

Czytaj dalej…

Barcelona będzie miała teraz 15 dni na sprowadzenie nowego piłkarza. Pole manewru Dumy Katalonii jest jednak ograniczone, bowiem może pozyskać jedynie piłkarza grającego obecnie w La Liga lub pozostającego bez klubu.

Dembele w ubiegłym tygodniu przeszedł w fińskim Turku operację, którą przeprowadził dr Lampainen. Wówczas Barcelona poinformowała, że piłkarz będzie mógł wrócić do gry dopiero za sześć miesięcy. Taką informację przekazała do La Liga, która jedna dysponuje zewnętrzną komisją do wydawania ocen w tej sprawie.

Barcelona dokumentację w sprawie uzyskania zgody na sprowadzenie zawodnika w miejsce Dembele wysłała w ubiegły czwartek. Komisja Medyczna miała 72 godzin na przedstawienie odpowiedzi i dokonała tego w poniedziałek.

Wśród kandydatów do przenosin do Barcelony wymieniano między innymi Lucasa Pereza (Alaves), Angela (Getafe) czy ostatnio Martina Braithwaite’a (Leganes).

Komentarze