Barcelona zgodnie z planem

Luis Suarez
Luis Suarez fot. Grzegorz Wajda

Dwunaste zwycięstwo w tym sezonie odniosła w sobotę Barcelona, która pewnie 4:1 pokonała u siebie Deportivo Alaves.

Barcelona przystępowała do sobotniego spotkania z rywalem z Kraju Basków w roli murowanego faworyta. Pierwsza połowa potoczyła się zgodnie z planem.

Już w siódmej minucie bliski zdobycia efektownego gola z przewrotki był Arturo Vidal, ale jego uderzenie z kilku metrów obronił bramkarz rywali. Dani Pacheco musiał jednak skapitulować w 14. minucie. Po wyłożeniu piłki przez Luisa Suareza, uderzeniem z czternastu metrów piłkę w bramce umieścił Antoine Griezmann.

W kolejnych minutach Barcelona nadal dominowała, ale drugiego gola zdobyła dopiero tuż przed przerwą. W 45. minucie do siatki Alaves mocnym strzałem z prawej strony pola karnego trafił Vidal, a drugą asystę w tym meczu na swoje konto zapisał Suarez.

W 56. minucie niespodzianie Alaves zdobyło kontaktowego gola. Po zagraniu Rubena Duarte do bramki Dumy Katalonii trafił Lucas Perez. Barcelona odpowiedziała jednak trzecim golem. W 70. minucie gościom dał o sobie znać Lionel Messi, który popisał się pięknym uderzeniem zza pola karnego.

Cztery minuty później było już 4:1. Tym razem piłka wylądowała w siatce po strzale Luisa Suareza z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie piłki ręką przez jednego rywali. Wynik nie uległ już zmianie.

FC Barcelona – Deportivo Alaves 4:1 (2:0)

1:0 Griezmann 14′