Barca zwolni nie tylko Setiena? Dyrektor sportowy na wylocie

Camp Nou
Camp Nou fot. fcbarcelona.com

Zwolnienie Quique Setiena może być nie jedyną decyzją władz Barcelony po klęsce z Bayernem Monachium w Lidze Mistrzów. Dziennik Sport informuje, że pod dużym znakiem zapytania stoi również przyszłość w katalońskim klubie dyrektora sportowego Erika Abidala.

Czytaj dalej…

Los Setiena, zdaniem hiszpańskich mediów, jest już przesądzony. Szkoleniowiec nie poprowadzi drużyny w następnym sezonie, a oficjalnych komunikatów w tej sprawie można spodziewać się na początku tygodniu. Na poniedziałek, prezydent klubu Josep Maria Bartomeu, zwołał nadzwyczajne spotkanie zarządu, na którym decyzje powinny zostać zatwierdzone.

Dziennik Sport poinformował, że przedstawiciele klubu skontaktowali się już z reprezentantami szkoleniowca w celu osiągnięcia porozumienia w sprawie wcześniejszego rozwiązania obowiązującego do czerwca 2021 roku kontraktu.

Początek rewolucji w Barcelonie

Fatalne okoliczności odpadnięcia z rozgrywek mogą zapoczątkować prawdziwą rewolucję w katalońskim klubie. Konsekwencją ostatnich niepowodzeń, zdaniem dziennika Sport, może być nie tylko zwolnienie Quique Setiena, ale również pożegnanie dyrektora sportowego klubu Erika Abidala.

Źródła zbliżone do klubu miały poinformować, że Abidal nadal bronił Setiena, nawet po upokarzającej porażce 2:8 z Bayernem. Teraz może zapłacić za to posadą.

W tym przypadku nie należy jednak spodziewać się szybkiego mianowania następcy. Prezydent klubu Josep Maria Bartomeu zamierza się z tym wstrzymać do czasu wyborów, które prawdopodobnie odbędą się w marcu przyszłego roku i pozostawić decyzję nowemu prezydentowi.

Komentarze