“Bardzo wysoki poziom prezentowany przez Pedriego mnie nie dziwi”

Pedri
Pedri PressFocus

Barcelona zwycięstwem nad Athletikiem (3:2) przedłużyła serię wyjazdowych zwycięstw do trzech. Koeman po meczu emanował optymizmem.

Choć wynik na to nie wskazuje, Barcelona rozegrała w środę jedno z najlepszych wyjazdowych spotkań w sezonie. Ronald Koeman podkreślił, że jego zespół ma sporo do poprawy, ale generalnie był zadowolony.

Rywal szybko strzelił nam gola i musimy to poprawić. Musimy być lepiej zorganizowani w defensywie po stracie piłki. Później już dominowaliśmy i mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Leo Messi, Antoine Griezmann i Ousmane Dembele stwarzali nam wiele możliwości w ataku. Zdobyliśmy wspaniałe bramki, a w drugiej połowie powinniśmy strzelić ich nawet więcej. Jestem zadowolony ze spotkania – ocenił Holender.

Po raz kolejny ze świetnej strony pokazał się Pedri. 18-latek zanotował bramkę i asystę.

Dobrze mieć wartościowych graczy w drugiej linii, bo to tam dominuje się spotkania. Dziś [w środę – przyp. red.] różnicę zrobili Sergio Busquets, Frenkie De Jong, Pedri i Messi. Postawa Pedriego mnie już nie zaskakuje. Wszedł na niezwykle wysoki poziom – komplementował pomocnika trener.

Ostatnio 57-latek stwierdził, że bardzo ciężko będzie walczyć Barcelonie o mistrzostwo. Po trzech kolejnych wyjazdowych zwycięstwach Holender patrzy na sytuację bardziej optymistycznie.

Wygranie ligi zawsze jest realne, bo sezon jest długi. Do rozegrania zostało mnóstwo spotkań. Pojawiać się będą kontuzje, dołki formy… Przez to wszystko jest możliwe. Istnieje, rzecz jasna, duża konkurencja, ale nasi rywale mają teraz przed sobą bardzo trudny terminarz. Trudno będzie unikać wpadek – powiedział Koeman. – Drużyna jest coraz lepsza, a piłkarze coraz pewniejsi siebie. Czasem granica między dobrą, a złą sytuacją, jest bardzo cienka. Nawet w naszym gorszym momencie uważałem, że zasługiwaliśmy na więcej. Wyjazdowe zwycięstwo nad tak trudnym rywalem jak Athletic z pewnością pomoże – zakończył Holender.

Barcelonę w sobotę czeka kolejny wyjazd, tym razem do Granady. Po tym meczu podopieczni Koemana wezmą udział w Superpucharze Hiszpanii, gdzie w półfinale zmierzą się z Realem Sociedad.

Komentarze