Bartomeu o przyszłości Messiego: To mój obowiązek

Leo Messi
Leo Messi fot. Paul Ursachi / Sport Pictures

Prezydent Barcelony Josep Maria Bartomeu stwierdził, że jego obowiązkiem jest przedłużenie kontraktu z Lionelem Messi przed zakończeniem jego kadencji latem przyszłego roku.

Czytaj dalej…

Obecna umowa argentyńskiego napastnika w czerwcu 2021 roku. Nie ma wątpliwości, że przedstawiciele Barcelony chcieliby ją przedłużyć, ale wątpliwości w tej kwestii ma Messi. Napastnik ma być bowiem zły na władze klubu za przecieki sugerujące, że ma zbyt dużą władzę w klubie i że to między innymi z jego powodu w styczniu pracę stracił Ernesto Valverde.

Bartomeu jest jednak przekonany, że Messi pozostanie w klubie na kolejne lata. – To prawda, że ma kontrakt tylko do czerwca 2021 roku. Zazwyczaj nie lubimy rozmawiać o sytuacji kontraktowej, ale to oczywiste, że jesteśmy zobowiązani do przedłużenia kontraktu z Messim – powiedział Bartomeu w wywiadzie udzielonym RAC1.

Bartomeu: Messi zakończy karierę w Barcelonie

– On jest najlepszym zawodnikiem w historii. Ma przed sobą jeszcze wiele lat gry w piłkę. Leo wiele razy mówił, że chce zakończyć karierę w Barcelonie i nie mam żadnych wątpliwości, że tak zrobi. I nie ze mną, ale z innym prezydentem – dodał prezydent katalońskiego klubu.

Komentarze