Bartomeu: Rozmowy ws. Lautaro wstrzymane

Lautaro Martinez
Lautaro Martinez fot. Grzegorz Wajda

Prezydent FC Barcelony Josep Maria Bartomeu w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że rozmowy z Interem Mediolan w sprawie transferu Lautaro Martineza zostały wstrzymane. Tym samym przynajmniej na razie Argentyńczyk nie dołączy do teamu z Katalonii.

Czytaj dalej…

Oba klubu od miesięcy prowadziły negocjacje w sprawie transferu z udziałem zawodnika. Chociaż sternicy Blaugrany liczyli na ustępstwa w sprawie pozyskania argentyńskiego napastnika ze strony władz Nerazzurrich, to te nie miały miejsca. Tym samym Inter twardo optował za tym, że jest gotów rozstać się z Lautaro Martinezem, ale pod warunkiem, że na konto włoskiego klubu trafi suma odstępnego zapisana w umowie piłkarza w wysokości 111 milionów euro.

Pandemia komplikuje plany transferowe

Barca nie była gotowa na wyłożenie takiej sumy, oferując w zamian za reprezentanta Argentyny kilku swoich piłkarzy, co miało na celu zmniejszenie sumy odstępnego. Takie rozwiązanie nie interesowało jednak działaczy mediolańskiej ekipy.

– Barcelona rozmawiała z Interem na temat Lautaro przez kilka tygodni, ale negocjacje zostały przerwane po wspólnej decyzji obu klubów – powiedział Bartomeu w rozmowie z katalońskim Sportem.

– Panująca obecnie sytuacja nie sprzyja przeprowadzaniu dużych transferów – dodał sternik wicemistrzów La Liga.

“Messi zawsze powtarzał, że chce zakończyć karierę w Barcelonie”

Bartomeu wypowiedział się również na temat prób pozyskania Neymara z powrotem z Paris Saint-Germain. Sternik hiszpańskiego klubu dał jasny sygnał, że tego typu transakcja nie jest opłacalna dla Barcelony.

W ciągu ostatniego tygodnia nie ustawały plotki, że Inter chciałby pozyskać Leo Messiego, kusząc doświadczonego zawodnika możliwością przeżycia nowych doświadczeń w nowej dla niego lidze. Prezydent Dumy Katalonii jest jednak spokojny o przyszłość Messiego w Barcelonie.

– Leo zawsze powtarzał, że chce zakończyć swoją karierę w Barcelonie. Pomimo tego, że jego kontrakt wygasa w 2021 roku, to jestem pewny tego, że będzie mógł być częścią Barcy jeszcze przez kolejny trzy/cztery lata, prezentując najwyższy poziom. Nie wątpię, że dotrzyma słowa i zakończyć swoją karierę w Barcelonie – powiedział Bartomeu.

Komentarze