Bartra kończy przygodę z La Ligą, czas na Turcję

Marc Bartra
Marc Bartra fot. PressFocus

Marc Bartra w ciągu najbliższych dni odejdzie z Realu Betis i przeniesie się do tureckiego Trabzonsporu, o czym informuje Fabrizio Romano. Będzie to dla środkowego defensora druga przeprowadzka poza Hiszpanię.

  • Marc Bartra zakończy tego lata swoją przygodę z La Ligą
  • Środkowy defensor nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu z Realem Betis
  • Jego nowym pracodawcą zostanie Trabzonspor. Finalizacji transakcji możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dni

Druga zagraniczna wyprowadzka Bartry

Na przestrzeni ostatnich lat Marc Bartra wyrósł na solidnego ligowego defensora. Po 18-miesięcznym pobycie w Borussii Dortmund w styczniu 2018 roku trafił on do Realu Betis, gdzie przez kilka lat był liderem całej linii obrony.

Kwestia jego najbliższej przyszłości od pewnego czasu stała jednak pod znakiem zapytania. Kontrakt Bartry z Betisem obowiązywał do 30 czerwca 2023 roku, a na propozycje jego przedłużenia nie reagował ze zbyt dużym optymizmem. Jednocześnie Hiszpan był kuszony ogromnymi pieniędzmi z Turcji.

W ostatnich tygodniach medialne doniesienia były na ogół ze sobą sprzeczne, ale coraz częściej wybrzmiewała narracja, jakoby Bartra ostatecznie zdecydował się pozostać w klubie z Andaluzji. Te doniesienia całkowicie zdementował jednak Manuel Pellegrini, który wyznał, że pomimo prowadzonych negocjacji 31-latek postanowił sfinalizować swoją przeprowadzkę.

Następnym klubem wychowanka FC Barcelony będzie turecki Trabzonspor. To dla niego druga zagraniczna wyprowadzka, tym razem podyktowana w głównej mierze atrakcyjnymi zarobkami. Obie strony doszły już do porozumienia, a oficjalnego ogłoszenia możemy spodziewać się w ciągu najbliższych dni.

Zobacz również: Kounde postawił warunek Xaviemu. Tylko dlatego dołączył do Barcelony

Komentarze