Baskijskie derby dla Realu Sociedad

Bez niespodzianki obeszło się w sobotnich derbach Kraju Basków. Wyżej notowany Real Sociedad potwierdził dobrą formę i pokonał na Estadio Anoeta 2:1 Athletic Bilbao.

Spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 16. minucie. Po dalekim wybiciu piłki przez Williana Jose, Mikel Oyarzabal wygrał pojedynek z jednym z obrońców, a następnie po minięciu bramkarza trafił do pustej bramki.

Tuż przed przerwą Real Sociedad podwyższył na 2:0. Tym razem po złej interwencji jednego z obrońców gości, piłka trafiła przed polem karnym pod nogi Williana Jose, który pięknym uderzeniem w samo okienko nie dał szans bramkarzowi.

W drugiej połowie Athletic Bilbao odpowiedział tylko jednym golem. W 82. minucie rzut karny “na raty” wykorzystał Raul Garcia. Trzy punkty trafiły jednak na konto gospodarzy.

Real Sociedad – Athletic Bilbao 2:1 (2:0)

1:0 Oyarzabal 16′
2:0 Willian Jose 45′
2:1 Raul Garcia 82′