Berenguer
Berenguer fot. PressFocus

Baskowie rozbili Cadiz

Athletic Bilbao w spotkaniu 23. kolejki Primera Division pokonał na wyjeździe 4:0 (3:0) Cadiz CF. Dzięki tej wiktorii Baskowie wskoczyli na dziesiąte miejsce w tabeli, legitymując się dorobkiem 28 punktów. Andaluzyjczycy zanotowali z kolei siódmą porażkę w sezonie.

Athletc Bilbao podobnie jak piłkarze rywali przystępowali do potyczki, chcąc wrócić na zwycięski szlak. Gospodarze mieli za sobą trzy kolejne porażki, a Baskowie remis z Valencią CF (1:1). Bukmacherzy przed pierwszym gwizdkiem sędziego typowali wygraną gości, ale ekipa Alvaro Cervery Diaza nie zamierzała tanio sprzedać skóry.

Losy rywalizacji na Estadio Ramon de Carranza zostały rozstrzygnięte praktycznie w pierwszej połowie. Premierowy gol w meczu padł w piątej minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Alex Berenguer. 25-latek najpierw poradził sobie z jednym z rywali, a następnie oddał strzał, notując szczęśliwe trafienie po pokonaniu Jeremiasa Ledesa.

Druga bramka padła natomiast w 15. minucie, gdy precyzyjnym uderzeniem z rzutu wolnego wyróżnił się Unai Lopez. Pomocnik Athletic Bilbao oddał uderzenie z mniej więcej 25 metrów. Tymczasem wynik rywalizacji w pierwszej odsłonie ustalił Berenguer w 29. minucie, popisując się efektowną podcinką. Do przerwy było zatem 3:0 dla gości.

W drugiej połowie padł natomiast jeden gol. Jego autorem był 52. minucie Inaki Williams, który zamienił na gola świetną kontro swojego zespołu. Athletic Bilbao co prawda miał jeszcze sytuacje strzeleckie, ale więcej goli nie padło. Tym samym Cadiz poniosło czwartą porażkę z rzędu, a Baskowie wrócili na szlak zwycięstw po dwóch meczach bez wygranej.