Baskowie triumfują w Vigo

W ostatnim spotkaniu 18. kolejki La Liga, Athletic Bilbao pokonał 2:1 na wyjeździe Celtę Vigo. Dzięki tej wygranej Baskowie wydostali się ze strefy spadkowej.

Pierwszej bramki w spotkaniu kibice doczekali się w 19. minucie. Wówczas szybki kontratak wyprowadzili goście z Bilbao. Z prawej strony boiska z piłką w pole karne wpadł Inaki Williams, a następnie dograł ją przed bramkę do Ikera Muniaina. Napastnik baskijskiego zespołu pewnie trafił do siatki.

Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem gości, w drugiej minucie doliczonego czasu gry Celta doprowadziła do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu futbolówki przed bramkę przez Maxiego Gomeza, na listę strzelców uderzeniem z bliska wpisał się Fran Beltran.

Dziewięć minut po przerwie Athletic odzyskał prowadzenie. Po dalekim wybiciu piłki przez Iago Herrerina, w sytuacji sam na sam z bramkarzem Celty znalazł się Inaki Williams i jak się później okazało, zdobył bramkę na wagę trzech punktów.

Celta Vigo – Athletic Bilbao 1:2 (0:1)

0:1 Muniain 19′
1:1 Beltran 45+2′
1:2 Williams 54′