Isak
Isak fot. PressFocus

Baskowie wyrywają punkt z Villarreal na Estadio de la Ceramica

Villarreal zremisował 1:1 w meczu 21. kolejki Primera Division z Realem Sociedad. Gospodarze zaliczyli udany start w spotkaniu, ale finisz należał do gości.

Villarreal według bukmacherów był faworytem potyczki, ale goście nie zamierzali składać broni. Po raz ostatni bezbramkowy remis w rywalizacji z udziałem obu drużyn miał miejsce w 2016 roku, więc można się było spodziewać, że ta passa będzie kontynuowana.

Na pierwszego gola trzeba było czekać zaledwie 180 sekund. Na listę strzelców wpisał się Daniel Parejo, oddając piekielnie mocne uderzenie sprzed pola karnego. Żadnych szans na udaną obronę nie miał Alejandro Remiro. Gospodarze szybko otworzyli zatem wynik rywalizacji.

Odpowiedź gości mogła mieć miejsce równie szybko. W ósmej minucie bliski strzelenia gola był Alexander Isak. Napastnik Basków minął dwóch rywali, po czym oddał strzał. Niestety dla zawodnika Realu piłka trafiła w poprzeczkę. Do przerwy było 1:0.

Po zmianie stron próbę zdobycia bramki dla gości podejmowali Portu i Isak. Obaj jednak chybili. Szwed dopiął jednak swego w doliczonym czasie rywalizacji, gdy oddał strzał rozpaczy z mniej więcej 15 metrów. Ostatecznie do kapitulacji został zmuszony bramkarz gospodarzy i spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Dla Villarreal był to jedenasty podział punktów w sezonie. Baskowie zaliczyli z kolei ósmy remis. Obie drużyny w ligowej tabeli dzieli różnica trzech punktów. Żółta Łódź Podwodna zadomowiła się na piątej pozycji, a lokatę niżej znajduje się Real Sociedad. W kolejnej serii gier Villarreal zagra z Elche, a Baskowie z Cadiz.