Baskowie z kompletem, Real Betis przegrywa w Bilbao

Dziesiąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli w sobotnie popołudnie piłkarze Athletic Bilbao. Baskowie na własnym stadionie skromnie 1:0 pokonali Real Betis.

Obie drużyny do sobotniego spotkania przystępowały z nadzieją na odniesienie pierwszego zwycięstwa od wznowienia rozgrywek. Baskowie w pierwszych dwóch meczach dzielili się punktami z Atletico Madryt (1:1) i Eibar (2:2). Z kolei jedenastka z Sewilli najpierw musiała uznać wyższość Sevilli (0:2), a następnie zremisowała z Granadą (2:2).

Mecz na San Mames nie mógł lepiej rozpocząć się dla gospodarzy, którzy już w siódmej minucie wyszli na prowadzenie. W roli głównej wystąpił w tej sytuacji Inigo Martinez, który sprytnym uderzeniem piętą wykorzystał płaskie dogranie Inigo Cordoby z lewej strony pola karnego.

Była to jedyna bramka w pierwszej części spotkania, choć goście z Sewilli szukali swoich okazji. Aktywny w szeregach Realu Betis był przede wszystkim Nabil Fekir, który między innymi w 26. minucie próbował doprowadzić do wyrównania, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Tuż po przerwie Athletic Bilbao mógł prowadził 2:0, ale gości przed stratą gola uratował Joel Robles, który popisał się dobrą interwencją po strzale Inakiego Williamsa. W kolejnych minutach widzieliśmy bramkowe sytuacje z jednej i drugiej strony. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Borja Iglesias, Raul Garcia i Sergio Canales, ale wynik nie ulegał zmianie

W końcówce meczu Real Betis miał wyśmienitą okazję do doprowadzenia do wyrównania. W 84. minucie arbiter podyktował bowiem rzut karny dla gości za zagranie piłki ręką przez Inigo Martineza. Z jedenastki spudłował jednak Canales i trzy punkty trafiły na konto Basków.

Dzięki tej wygranej gospodarze awansowali na dziewiąte miejsce w tabeli. Real Betis sklasyfikowany jest na czternastej lokacie, ale w tej kolejce może zostać jeszcze wyprzedzony przez Real Valladolid.