Baskowie zdobyli komplet po bramce Garcii

Raul Garcia
Raul Garcia Pressfocus

Athletic Bilbao pokonał Alaves 1:0 (1:0) w pierwszym meczu 8. kolejki La Liga. Jedynego gola strzelił doświadczony Raul Garcia, który w tym starciu nie wykorzystał rzutu karnego.

Raul Garcia wykorzystał drugą szansę

W pierwszej połowie nieco lepiej prezentowali się piłkarze Athletic Bilbao. Już w dziewiątej minucie mieli znakomitą okazję na zdobycie gola. Po zagraniu ręka Ximego Navarro arbiter skorzystał z VARu i wskazał na jedenastkę. Do futbolówki podszedł Raul Garcia, który przegrał pojedynek z Fernando Pacheco. Hiszpan tuż przed przerwą zreflektował się za zmarnowanie karnego. Wykorzystał dośrodkowanie Lekue i uderzeniem głową strzelił gola do szatni.

W drugiej połowie nieco lepiej prezentowali się piłkarze Alaves. Stwarzali sobie więcej okazji niż gospodarze i wydawało się, że wkrótce mogą doprowadzić do wyrównania. Mieli jednak bardzo duży problem z celnością i dlatego Bilbao obroniło prowadzenie z pierwszej części meczu. Baskowie awansowali na szóstą pozycję w tabeli. Deportivo Alaves natomiast wciąż plasuje się na przedostatnim miejscu i powoli wyrasta na jednego z faworytów do spadku do drugiej La Ligi.