Bayern Monachium pozyska gwiazdę Espanyolu

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Najbardziej obiecujący zawodnik Espanyolu przeniesie się do Bayernu Monachium. Pomocnik Marc Roca dołączy do zespołu mistrza Niemiec za co najmniej 15 milionów euro – donosi dziennik AS.

Czytaj dalej…

Po przejściu testów medycznych Roca podpisze z Bawarczykami czteroletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. Sam transfer może kosztować Bayern nieco więcej, ale wszystko zależy od tego czy zapisy dotyczące bonusów w kontrakcie zostaną spełnione.

Hiszpański talent z Barcelony

Roca był wyceniany przez Espanyol na 40 milionów euro i była to kwota, która odstraszała wiele klubów. Oczekiwania katalońskiego klubu znacznie zmniejszyły się jednak, gdy spadł on po ostatnim sezonie do Segunda Division.

Środkowy pomocni ma na konto 123 mecze dla Espanyolu. Z powodzeniem radzi sobie zarówno w klubie, jak i reprezentacji Hiszpanii do lat 21. Nic dziwnego, że Roca, który ma 23 lata, uważany jest za duży piłkarski talent. Ma szansę pojechać z dorosłą reprezentacją na Euro 2020, które zostanie rozegrane w przyszłym roku. By tak się stało gracz ten musi jednak występować regularnie w barwach Bayernu Monachium.

Komentarze