Bayern monitoruje sytuację gwiazdy FC Barcelony

Gavi
Gavi Pressfocus

FC Barcelona wciąż nie doszła do porozumienia z Ronaldem Araujo i Gavim w kwestii przedłużenia kontraktów. Sytuację tę próbuje wykorzystać wiele europejskich klubów, które kuszą utalentowanych piłkarzy Barcy wysokimi zarobkami. Według Mundo Deportivo, Bayern Monachium mocno interesuje się sytuacją Gaviego.

  • Gavi wciąż nie przedłużył kontraktu z FC Barceloną
  • Jego umowa wygasa w czerwcu 2023 roku
  • Zawodnika chętnie ściągnąłby do siebie Bayer Monachium

Bawarczycy chcieliby perłę szkółki Barcy

W związku z kontuzją Pedriego w Katalonii oczekuje się, że rolę kreatora gry przejmie na siebie Gavi. Młody pomocnik w tym sezonie  wielokrotnie imponował już dojrzałością na boisku. Hiszpan ma znakomity przegląd pola i jest graczem dynamicznym, co czyni z niego świetnego rozgrywającego. Sprawę z jego jakości zdaje sobie także zarząd, który za wszelką cenę stara się przedłużyć z nim kontrakt.

Niepewną przyszłość wychowanka FC Barcelony wykorzystać chce Bayern Monachium. Kontrakt Hiszpana wygasa w czerwcu 2023 roku. Mundo Deportivo informuje, że Bawarczycy będą chcieli poczekać na rozwój wypadków i liczą na zakontraktowanie piłkarza po wygaśnięciu jego kontraktu. 

Talent Gaviego odkrył już na początku sezonu Ronald Koeman. Holender często wystawiał do gry młodego pomocnika, a wobec wielu kontuzji w zespole dość szybko stał się on jednym z liderów zespołu. 17-latek w tym sezonie rozegrał już 40 meczów, w trakcie których zdobył dwie bramki i zanotował sześć asyst.

Zobacz też: Obrońcy Barcy skomentowali porażkę z Eintrachtem

Komentarze