Gavi może pomóc w transferze Lewandowskiego

Gavi
Gavi PressFocus

Bayern Monachium bacznie przygląda się negocjacjom Barcelony z Gavim. Klub oczekuje szybkiego przedłużenia umowy, ale jak dotąd do tego nie doszło. Niewykluczone, że Blaugrana dołączy 17-latka do transakcji, w wyniku której na Camp Nou trafi Robert Lewandowski.

  • Gavi wciąż nie przedłużył kontraktu z Barceloną. Obecny wygasa za rok, a klauzula odstępnego wynosi 50 milionów euro
  • Sytuacji bacznie przygląda się Bayern Monachium. Bawarczycy zastanawiają się nad opłaceniem wspomnianej klauzuli
  • Niewykluczone, że Blaugrana zechce włączyć 17-latka do wymiany, w wyniku której na Camp Nou trafiłby Robert Lewandowski

Gavi “odblokuje” transfer Lewandowskiego?

W Barcelonie panuje niepokój w sprawie Gaviego. Jeszcze niedawno, według doniesień, obie strony były bliskie szczęśliwego zamknięcia negocjacji. W ostatnim tygodniu otrzymaliśmy jednak sprzeczne doniesienia. Joan Laporta prosił agenta 17-latka, by ten jak najszybciej odesłał podpisane dokumenty. Sam reprezentant upiera się, że owych dokumentów jeszcze nie otrzymał.

Pomocnik to jedna z największych gwiazd Dumy Katalonii. W tak młodym wieku przebojem wdarł się do wyjściowej jedenastki, zarówno w klubie, jak i reprezentacji Hiszpanii. Nic dziwnego, że jego sytuacji przyglądają się giganci, tacy jak Paris Saint-Germain czy Liverpool.

Zamieszanie nie umknęło też władzom Bayernu Monachium. Bawarczy chętnie wzmocniliby swoją drugą linię reprezentantem kraju i zastanawiają się nad opłaceniem klauzuli odstępnego, wynoszącej 50 milionów euro. Niewykluczone, że Barcelona wykorzysta zawahanie młokosa, by sprowadzić do siebie Roberta Lewandowskiego. Ostatecznie na takiej wymianie Die Roten wirtualnie zarobiliby więcej, niż gdyby otrzymali wspominane 30 milionów euro w gotówce. Dumie Katalonii niezwykle zależy na przedłużeniu współpracy z 17-latkiem, musi jednak operować wedle zasad finansowego fair play i La Ligi.

Gavi rozegrał w tym sezonie 46 spotkań. Zanotował w nich dwa gole i sześć asyst.

Komentarze