Bayern zapoluje na pomocnika Barcelony?

Frenkie de Jong
Frenkie de Jong Pressfocus

Jak donoszą hiszpańskie media, latem Bayern Monachium spróbuje sprowadzić do siebie pomocnika Barcelony, Frenkiego de Jonga, choć o przeprowadzenie transakcji będzie szalenie trudno.

Frenkie de Jong dołączył do Barcelony latem 2019 roku za ogromną kwotę 86 milionów euro (nie licząc zmiennych). Holender był gwiazdą niesamowitego Ajaksu Amsterdam, który awansował do półfinału Ligi Mistrzów, a pomocnik wydawał się być skrojony pod wymagania drugiej linii Barcelony. Świetny technicznie, bardzo dobry w odbiorze i szukający gry do przodu. Mija półtora roku od jego przybycia do stolicy Katalonii i choć de Jong jest niekwestionowanym zawodnikiem wyjściowego składu, co udowadnia pewny plac zarówno u Ernesto Valverde, Quique Setiena i Ronalda Koemana, trudno póki co uznać ten transfer za strzał w dziesiątkę. “AS” pochylił się nad kiepską postawą de Jonga po przegranym wysoko pojedynku z Juventusem (0:3), który kosztował Barcelonę pierwsze miejsce w grupie. Holender póki co zaliczył w tym sezonie zaledwie jedną asystę, a w poprzedniej kampanii jego dorobek zamknął się na dwóch bramkach i czterech ostatnich podaniach. Słabo, nawet biorąc pod uwagę, że de Jong występuje głęboko.

Jak zaznacza jednak madrycki dziennik, de Jong przedłużył niedawno umowę z klubem, przez co obowiązuje ona do 2026 roku, a klauzula odstępnego wynosi aż 400 milionów. Mimo tego, według “Mundo Deportivo”, Holender ma być jednym z celów transferowych Bayernu Monachium. Bawarczyków czeka latem spora przebudowa, w związku z prawdopodobnym odejściem takich graczy, jak Jerome Boateng, David Alaba czy Javi Martinez. Rekordowi mistrzowie Niemiec byli już zainteresowani de Jongiem w 2019 roku, ale ten wówczas wybrał Barcelonę. Aktualna wartość rynkowa pomocnika wynosi 70 milionów euro, ale jego ewentualny transfer byłby możliwy tylko, gdyby kondycja finansowa zmusiła Barcelonę do panicznego poszukiwania pieniędzy.

Komentarze