Belgowie martwią się o Hazarda. “To błędne koło”

Eden Hazard
Eden Hazard PressFocus

Eden Hazard ponownie nabawił się urazu mięśniowego i czeka go kolejna kilkutygodniowa przerwa. Problemy 30-letniego Belga z kontuzjami martwią lekarza reprezentacji Belgii Kristofa Sasa. Stawiają bowiem pod dużym znakiem zapytania dyspozycję Hazarda na finałowy turniej Euro 2020.

Eden Hazard nabawił się już dziesiątej kontuzji, odkąd dołączył do Realu Madryt. Liczne problemy zdrowotne pozwoliły Belgowi na rozegranie zaledwie 35 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

W środę Królewscy potwierdzili, że Hazard doznał kolejnego urazu uda i według hiszpańskich mediów na boisko będzie mógł wrócić dopiero za sześć tygodni. Kristof Sas, który jest lekarzem reprezentacji Belgii, jest zaniepokojony sytuacją doświadczonego zawodnika.

– Eden jest w błędnym kole i nie jest łatwo z niego wyjść. Czekamy na więcej informacji na ten temat, ale jest to niepokojące. Wolelibyśmy, aby Eden grał w każdym meczu Realu. To najlepszy sposób, aby na mistrzostwa Europy udał się w dobrej kondycji – powiedział Kristof Sas, cytowany przez ESPN.

Hazard to jeden z kilku ważnych zawodników belgijskiej reprezentacji, który obecnie zmagają się z problemami zdrowotnymi. – Kontuzje takich zawodników jak Preat, Mertens czy De Bruyne nie martwią nas w tym momencie w perspektywie mistrzostw Europy. Dla nich to również odpoczynek. Oni mogą wrócić do gry, ale przypadek Edena jest inny. To chroniczny nawrót problemów, co zawsze kończy się źle. Sytuacja nie jest jeszcze skomplikowana, ale musi znaleźć sposób na poradzenie sobie z tym problemem – kontynuował.

W ostatnich tygodniach wydawało się, że Hazard jest na dobrej drodze do powrotu do formy. Belg w czterech z pięciu ostatnich ligowych spotkań zagrał od pierwszej minuty. – Na początku to był problem z kostką, ale w ostatnich trzech przypadkach chodzi o urazy mięśniowe – dodał Sas.

Komentarze