Real Betis pozyskał duże nazwisko na prawą obronę

Hector Bellerin
Hector Bellerin PressFocus

Hector Bellerin trafi do Realu Betis. Wychowanek Barcelony, łączony z powrotem do tego klubu, trafił ostatecznie do Sewilli. Został wypożyczony bez opcji wykupu.

  • Jak potwierdza Fabrizio Romano, Hector Bellerin trafi do Realu Betis
  • Estadio Deportivo donosiło, że Verdiblancos wypożyczyli prawego obrońcę Arsenalu bez opcji wykupu

Hector Bellerin zawodnikiem Realu Betis!

Fabrizio Romano oraz andaluzyjskie Estadio Deportivo potwierdzają coś, co jeszcze kilka dni temu wydawało się niemożliwe. Hector Bellerin został nowym zawodnikiem Realu Betis. Prawy obrońca był w ostatnim czasie łączony z ewentualnym powrotem do Barcelony. Okazuje się, że trafił do niżej notowanego klubu.

Nie byłoby to możliwe, gdyby nie rozwiązanie kontraktu z Sidneiem, co miało miejsce w poniedziałek wieczorem. Brazylijczyk zdecydował się odejść z andaluzyjskiej drużyny, a tym samym zrzekł się około miliona euro brutto. Dodatkowe fundusze do rozdysponowania wraz z wolą Bellerina do obniżenia swoich oczekiwań finansowych, pozwoliło doprowadzić transakcję do końca. 26-letni obrońca spróbuje wejść w buty Emersona Royala, który ostatnie półtora roku spędził w Realu Betis.

Hector Bellerin jest wychowankiem Barcelony, który w wieku szesnastu lat trafił do szkółki Arsenalu. Dla seniorskiej drużyny Kanonierów rozegrał 239 spotkań. Zanotował w nich dziewięć bramek oraz 29 asyst. Z londyńczykami sięgnął po trzy Puchary Anglii i trzy Tarcze Wspólnoty. 26-latek czterokrotnie wystąpił w reprezentacji Hiszpanii.

Przeczytaj również: L’Equipe: Griezmann zawodnikiem Atletico!

Komentarze