Bellerin wraca do Arsenalu

Hector Bellerin
Hector Bellerin Pressfocus

Dobiegło końca wypożyczenie Hectora Bellerina z Arsenal FC do Realu Betis Sewilla. Hiszpański obrońca już pożegnał się z kibicami na Estadio Benito Villamarin przy okazji meczu 37. kolejki La Liga z Granadą CF.

  • Hector Bellerin ma za sobą kapitalny sezon w zespole Realu Betis Sewilla
  • 4-krotny reprezentant Hiszpanii z Los Verdiblancos wywalczył Puchar Hiszpanii
  • Teraz wraca do Arsenal FC, ale niewykluczone, że Kanonierzy wkrótce znów go wypożyczą

Zaangażowany Betico

27-letni prawy defensor trafił do Realu Betis latem 2021 na wypożyczenie z Arsenal FC. Na The Emirates Stadium jego rola i znaczenie malały z każdym sezonem, stąd też obie strony uznały, że najlepszym rozwiązaniem dla 4-krotnego reprezentanta Hiszpanii będzie wypożyczenie. Czasowy transfer do ekipy Los Verdiblancos okazał się strzałem w dziesiątkę. Bellerin z miejsca stał się gwiazdą zespołu prowadzonego przez Manuella Pellegriniego. Z Betisem wygrał pierwszy od 17 lat Puchar Hiszpanii, doszedł do 1/8 finału Ligi Europy i prawdopodobnie zajmie 5. miejsce w Primera Division. Bellerin we wszystkich rozgrywkach wystąpił w 32 meczach, w których zaliczył pięć asyst. Po zakończeniu sezonu 2021/2022 będzie jednak zmuszony wrócić do Londynu.

Hector jest fantastycznym graczem, ale i wspaniałą osobą. Był zaangażowany we wszystko, co dotyczy Betisu, ponieważ jego rodzice także są fanami tego klubu. Mam nadzieję, że nasze ścieżki jeszcze się skrzyżują – przyznał prezydent zielono-białych, Angel Haro.

W Sewilli wszyscy liczą bowiem, że Betisowi uda się jeszcze raz wypożyczyć Bellerina. Dotychczasowa umowa zakłada jednak, że po zakończeniu rozgrywek, Hiszpan musi wrócić do Londynu. Dopiero wówczas władze Kanonierów podejmą decyzję, co dalej z 27-latkiem.

Przeczytaj również: Bellerin zastąpi Semedo?

Komentarze