Barcelona poprawiła sobie nastroje przed El Clasico

Piłkarze FC Barcelony
Piłkarze FC Barcelony fot. PressFocus

Niedzielnym popołudniem wystartowały następne mecze dziewiątej kolejki La Liga. Starcie Rayo Vallecano z Elche CF zakończyło się zwycięstwem gospodarzy, którzy triumfowali 2:1. W tej kampanii gracze beniaminka cztery razy grali u siebie i zawsze zwyciężali. Z kompletu punktów cieszyła się również Sevilla, która pokonała 1:0 Celtę Vigo. Na zakończenie niedzieli FC Barcelona pokonała 3:1 Valencię.

Rayo odwróciło losy meczu z Elche

Rayo Vallecano przegrywało z Elche CF już po kilkunastu minutach. Gola dla gości zdobył Lucas Boye. Gracze Elche CF nie cieszyli się jednak długo z tego wyniku, ponieważ szybko wyrównał Mario Hernandez. W drugiej odsłonie jedyną bramkę zapisał na swoim koncie Randy Nteka i finalnie gospodarze pokonali przyjezdnych 2:1.

W Vigo wynik mógł być odwrotny

Pierwsza połowa meczu na Estadio de Balaídos, należała do Sevilli, która nie potrafiła jednak udokumentować swojej przewagi golem. Po zmianie stron Celta Vigo przejęła inicjatywę, ale również raziła nieskutecznością. Finalnie po komplet punktów sięgnęli Andaluzyjczycy, którzy triumfowali 1:0.

Osasuna zatrzymała Villarreal

Villareal CF przegrał w przedostatnim niedzielnym meczu dziewiątej kolejki La Liga z Osasuną. Tym samym podopieczni Unaia Emery’ego ponieśli pierwszą porażkę w sezonie. Zwycięstwo teamowi z Pampeluny zapewnił Chimy Avila. 27-latek zaliczył pierwsze trafienie od roku i dziewięciu miesięcy.

Barca wróciła na zwycięski szlak

FC Barcelona przystępowała do potyczki z Valencią po dwóch porażkach z rzędu. Jednocześnie podopieczni Ronalda Koemana chcieli za wszelką cenę wrócić na zwycięski szlak. Ostatecznie sztuka ta się udała. Blaugrana wygrała 3:1. Duża w tym zasługa Ansu Fatiego i Memphisa Depaya, którzy zdobyli po bramce. Ekipa Ronalda Koemana w dobrych nastrojach podejdzie zatem do starcia z Realem Madryt.