Elche z nowym trenerem na pokładzie

Fran Escriba
Fran Escriba Pressfocus

Na ławkę Elche wraca Fran Escriba. Po porażce z Celtą (1:3) Jorge Almiron podał się do dymisji. Władze klubu postanowiły nie eksperymentować i zatrudniły dobrze znanego Zielonym Pasom 55-latka.

Wraca stara miłość

Pod dowództwem Escriby, Elche osiągnęło historyczny awans do La Liga w 2012 roku. Hiszpan wraz z Los Franjiverdes grał na najwyższym poziomie przez trzy sezony. Jednak w 2015 roku ekipa z Walencji spadła z hiszpańskiej Ekstraklasy. W konsekwencji klubowe władze zakończyły kilkuletnią współpracę, w dużej mierze obarczając 55-latka za podejmowanie błędnych decyzji. W przeszłości Escriba prowadził takie drużyny jak Getafe, Villareal, czy Celtę Vigo.

Utrzymanie nadal jest w zasięgu Zielonych Pasów

Elche obecnie zajmuje 19. lokatę. W tym sezonie walka o utrzymanie zapowiada się interesująco. W dole tabeli jest niezwykle ciasno i o potencjalnych spadkowiczach będziemy mogli dywagować dopiero w maju. Francisco Escriba Segura przejmuje stery podczas dużego kryzysu. Zielone Pasy kontynuują najgorszą serię meczów bez zwycięstwa w całej historii klubu. Od 16 spotkań Elche nie było w stanie przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść. W dodatku piłkarzy z Walencji czekają jeszcze dwa przełożone spotkania u siebie przeciwko Barcelonie i Sevilli.

Na początek mecz z beniaminkiem

Pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera piłkarze Elche zagrają przeciwko Eibar. Z punktu widzenia fanów Los Ilicitanos jest duża szansa, że uda się przerwać pasmo niepowodzeń. Rusznikarze również są w kryzysie i od dłuższego czasu nie potrafią zgarnąć kompletu punktów. Rywalizacja obu drużyn zaplanowana jest na sobotę. Natomiast pierwszy gwizdek sędziego usłyszymy o godzinie 14:00.

Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 20. lutego 2021 05:58.

Komentarze