Karim Benzema
Karim Benzema fot. Grzegorz Wajda

Benzema daje wygraną Realowi

Real Madryt był bliski straty punktów na Santiago Bernabeu w konfrontacji Hueską. Ostatecznie jednak, dzięki bramce w ostatniej minucie, podopieczni Zinedine’a Zidane’a sięgnęli po pełną pulę.

Spotkanie kapitalnie rozpoczęło się dla gości, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Po dograniu piłki przez Luisa Ezequiela Avilę z prawej strony, do bramki Królewskich mocnym uderzeniem trafił Cucho.

Podopieczni Zinedine’a Zidane’a doprowadzili do wyrównania w 25. minucie. Do siatki z najbliższej odległości trafił Isco, do którego piłka trafiła po zagraniu Brahima Diaza. Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy.

W 62. minucie Real wyszedł na poradzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Dani Ceballos, który wykorzystał zgranie piłki głową przez Karima Benzemę.

Tymczasem w 74. minucie Huesca zdobyła drugiego gola, doprowadzając do wyrównania. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska, Lukę Zidane’a uderzeniem głową zaskoczył Xabier Etxeita.

Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się niespodzianką i podziałem punktów, w 90. minucie Real przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę. Trzy punkty gospodarzom kapitalnym uderzeniem zapewnił Karim Benzema.

Real Madryt – SD Huesca 3:2 (1:1)